НовиниДо України повернули 80-річну жінку, яка не могла самостійно...

До України повернули 80-річну жінку, яка не могла самостійно евакуюватись з окупованої Донеччини — Лубінець

-

До України повернули 80-річну жінку, яка не могла самостійно евакуюватись з окупованої Донеччини — Лубінець

Українським волонтерам вдалося вивезти з тимчасово окупованого села на Донеччині 80-річну жінку, яка через проблеми зі здоров’ям не мала можливості евакуюватися. Жінка, прикута до інвалідного візка, опинилася в окупації без рідних чи знайомих, які могли б за нею доглядати.

Цією історією поділився уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. За даними омбудсмена, через відмову отримувати російський паспорт пані Антоніна весь цей час перебувала у скрутному матеріальному становищі, бо «пенсію» їй не виплачували, а інших засобів існування в неї не було.

Дмитро Лубінець отримав лист від доньки 80-річної жінки. Розуміючи складність ситуації, в Офісі омбудсмена взялися вивчати різні варіанти маршрутів виїзду з окупованих територій.

«Кожна деталь враховувалася, зважаючи на стан жінки. Все організували так, щоб була можливість супроводжувати жінку протягом усього часу, з урахуванням ризиків, які могли виникнути при перетині кордонів», — розповів Лубінець.

Він зауважив, що евакуаційний процес розпочався ще 24 січня. Маршрут пролягав через тимчасову окуповану територію Донецької області, території Росії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі. На кожному етапі пані Антоніну супроводжували волонтери, які придбали їй візок та ходунки.

Попри всі складнощі, 4 лютого жінка нарешті зустрілась зі своєю донькою у місті Львів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам