НовиниГагаріна – на Донцова: у Запоріжжі змінили назву ще...

Гагаріна – на Донцова: у Запоріжжі змінили назву ще однієї вулиці

-

Гагаріна – на Донцова: у Запоріжжі змінили назву ще однієї вулиці

У Запорізькій області продовжують перейменовувати вулиці, провулки, площі, назви яких пов’язані з Росією та Радянським Союзом. Дійшла черга і до вулиці Гагаріна у Вознесенівському районі міста.

Майже рік на сесіях міської ради обговорювалося перейменування вулиці. Зокрема, її пропонували назвати на честь українського вченого-винахідника Юрія Кондратюка, лідера ОУН Степана Бандери та героя України Сергія Зорського.

Однак, лише 5 червня 2024 року депутати Запорізької міської ради дійшли консенсусу і ухвалили остаточне рішення. Відтепер вулиця Гагаріна носитиме ім’я Дмитра Донцова.

Варто зазначити, що Дмитро Іванович Донцов – це український публіцист, літературний критик, доктор права, філософ, політичний діяч, один із перших керівників Союзу визволення України, ідеолог чинного українського націоналізму. Історики в своїх роботах називають Донцова теоретиком і практиком боротьби проти «русского міра», що ідейно загартував і сформував два покоління воюючої української молоді. До речі, він є уродженцем Мелітополя Запорізької області.

Довідка. На початку повномасштабної війни у Запоріжжі та області нараховувалося понад 200 урбанонімів (назв вулиць, провулків тощо), пов’язаних з країною-агресоркою, тепер вони поступово зникають.

Олександра Ган

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам