НовиниХто і як складає графіки відключень електроенергії: пояснення експерта

Хто і як складає графіки відключень електроенергії: пояснення експерта

-

Хто і як складає графіки відключень електроенергії: пояснення експерта

Чому вимикають світло? Бо через обстріли і пошкодження в енергетичній системі є дисбаланс, який може призвести до масштабних аварій, а відключення світла дозволяють стабілізувати енергосистему.

Про це в ефірі телемарафону повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Механізм доволі простий. З 4-ї до 6-ї години ранку національний оператор “Укренерго” проводить моніторинг, відстежуючи, які саме потужності йому доступні. Після цього серед обленерго розповсюджується графік, де вказується скільки електроенергії кожна область може використати», — розповів експерт.

За його словами, цей графік залежить від того, яка кількість електрики зазвичай споживається в області, який розмір обмежень діє в країні, і які проблеми з високовольтною мережею в регіоні (якщо вони є).

«Оце три параметри, які впливають на те, який саме ліміт отримає кожна конкретна область», — підкреслив Харченко.

Після цього обленерго складають графіки відключень відповідно до визначених лімітів енергоспоживання.

«Далі відбувається наступне. Області отримали ліміти. І обленерго самостійно складають графіки відключень своїх споживачів. Якщо обленерго так склало графік, що він не виконується, то “Укренерго” вказує їм, що вони перебирають, через що можуть постраждати й інші області. Тоді в областях-порушниках можливі додаткові відключення не по графіку», — наголосив Олександр Харченко.

У випадку ураження енергетичної інфраструктури російськими військами запроваджуються екстрені відключення.

«Якщо відбувається атака, обладнання пошкоджується ракетою чи дроном, тоді відключення теж відбуваються не по графіку. Тут вже зовсім непередбачувана ситуація», — зауважив експерт.

При цьому він додав, що виконання графіків залежить винятково від якості роботи обленерго.

«Якщо обленерго якісно склало графік, то ніхто не страждає. Національна комісія з регулювання ринків електроенергії і комунальних послуг регулярно проводить перевірки і дуже потужно штрафує недоброчесні обленерго, а таких вистачає. Є у нас 5-7 обленерго, які постійно недбало відпрацьовують графіки, і постійно опиняються в переліку штрафників», — підсумував Олександр Харченко.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам