НовиниІндексація пенсій: кому і на скільки підвищать виплати у...

Індексація пенсій: кому і на скільки підвищать виплати у квітні

-

Індексація пенсій: кому і на скільки підвищать виплати у квітні

У квітні цього року на частину українських пенсіонерів очікує додаткове збільшення та автоматичний перерахунок пенсій. Розповідаємо, кого торкнеться підвищення виплат.

З 1 квітня планово зростає мінімальна зарплата в Україні. Зараз цей показник становить 7 100 гривень, однак, уже з наступного місяця буде – 8 тисяч гривень. Разом з цим, збільшаться мінімальні пенсійні виплати для громадян, старших за 65 років, якщо вони мають повний стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30). Зараз гарантована пенсія вказаних осіб – 2 840 гривень. А уже з квітня ця виплата становитиме 3 200 гривень.

Зауважте, пенсійні виплати громадян старше 65 років, які мають повний стаж, не можуть бути менше ніж 40% від визначеної в Україні мінімальної заробітної плати.

У кого ще зростуть виплати?

Окремо у квітні почнеться перерахунок виплат пенсіонерам, що працюють. Їм будуть додані надбавки за додатковий стаж. Доплата за кожен рік додаткового стажу тепер складає 23,61 гривні.

Також зростуть виплати громадян старше 70 років. Йдеться про додавання до їх пенсії вікової надбавки. Зараз розмір цієї доплати такий:

  • для осіб від 70 до 74 років включно – 300 гривень;
  • від 75 до 79 років включно – 456 гривень;
  • від 80 років – 570 гривень.

Вікова доплата додається до основного розміру пенсії автоматично. Надбавка нараховується у місяць, коли пенсіонер досягає визначеного віку.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам