НовиниУ Запоріжжі вже ведеться будівництво підземних шкіл

У Запоріжжі вже ведеться будівництво підземних шкіл

-

У Запоріжжі вже ведеться будівництво підземних шкіл

До кінця року в Запорізькій області мають запрацювати 10 підземних шкіл. На половині з цих об’єктів вже ведуться будівельні роботи, заявив очільник ЗОВА Іван Федоров під час сьогоднішнього брифінгу.

«Якщо ми говоримо про 1 вересня, то я не думаю, що хоча б одна підземна школа до цього часу побудується. Але восени, на мою думку, ми зможемо запустити в роботу щонайменше пять з них. Від чого це залежить? Від наявності досвіду будівництва підземних укриттів з можливістю проведення освіти їх не так багато. Є поодинокі випадки в Харкові, але масових немає. Сьогодні ми здобуваємо новий досвід», — зазначив очільник області.

За його словами, через відсутність досвіду будівництва підземних шкіл доводиться стикатись з багатьма викликами. Серед них: прив’язка типового проєкту підземної школи до місцевості; врахування особливостей типу ґрунтів; сполучення між існуючою будівлею школи та підземною тощо.

Також Федоров повідомив, що перший транш в 420 мільйонів на будівництво підземних шкіл вже перераховано на рахунки обласної державної адміністрації.

«Найближчим часом підрядники зможуть отримати передоплату, адже будівництво вже ведеться на 4-5 школах», — сказав посадовець.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам