НовиниМАГАТЕ та понад 30 країн закликали Росію вивести війська...

МАГАТЕ та понад 30 країн закликали Росію вивести війська із Запорізької АЕС

-

МАГАТЕ та понад 30 країн закликали Росію вивести війська із Запорізької АЕС

Члени Євросоюзу та ще десять країн закликали Росію вивести своїх військових, а також персонал «Росатому» із Запорізької АЕС та повернути її під повний контроль України.

Про це повідомляє офіційний сайт Європейського Союзу.

«Євросоюз та його члени ніколи не визнають спробу Росії незаконно захопити ЗАЕС. Ми рішуче закликаємо РФ вивести свою військову техніку і весь особовий склад, включаючи персонал “Росатому”, із ЗАЕС та повернути її під повний контроль законному власнику – Україні», – йдеться у заяві.

Окрім членів ЄС та України до неї долучилися Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Молдова, Боснія і Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.

Зазначається, що РФ своїм нападом на Україну порушила «сім обов’язкових стовпів забезпечення ядерної та фізичної безпеки в умовах збройного конфлікту», висунутих генеральним директором МАГАТЕ.

«Сталося багато аварійних ситуацій. Аварії на ЗАЕС з усіма її радіологічними наслідками поки що вдалося уникнути, багато в чому завдяки стійкості та самовідданості українського оперативного персоналу», – підсумували в МАГАТЕ.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам