НовиниМешканцям двох під’їздів зруйнованого будинку по Зестафонській, 8 запропонували...

Мешканцям двох під’їздів зруйнованого будинку по Зестафонській, 8 запропонували сертифікати на житло

-

Мешканцям двох під’їздів зруйнованого будинку по Зестафонській, 8 запропонували сертифікати на житло

У неділю, 17 березня, відбулася зустріч очільника Запорізької обласної військової адміністрації Івана Федорова з мешканцями зруйнованої багатоповерхівки по вулиці Зестафонська, 8.

Федоров повідомив, що тепер питаннями багатоповерхівки буде займатися не Служба відновлення та розвитку інфраструктури, як це було раніше, а Запорізька військова адміністрація.

За його словами, найбільш оптимальним рішенням буде відбудувати два підʼїзди – перший і другий. Натомість відновлення третього і четвертого під’їздів місцева влада називає економічно недоцільним, а їх мешканцям пропонує отримати сертифікати на придбання нового житла.

«Протягом наступних двох тижнів ми оновимо експертний звіт і заллємо його в систему. Після того мешканці 3 та 4 під’їзду зможуть подавати заявки на відшкодування вартості своїх квартир. Я впевнений, що управління ЖКГ зможе зробити сервісну службу, що допоможе підготувати документи, подати їх, організувати цю роботу. Наша мета – щоб всі ви якомога швидше подали заявки. Протягом місяця всі ви зможете це зробити. Потім, з практики, не більше 2-3 місяців займає час на отримання цієї компенсації», — наголосив Іван Федоров.

Розмір компенсації, за словами посадовця, залежить від площі пошкодженої квартири.

«Приблизно вона (компенсація – ред.) буде така: однокімнатна (32 м2) – 840 тисяч гривень, двокімнатна (50 м2) – 1,2 мільйона гривень, трикімнатка (60 м2) – майже 1,6 мільйона гривень», — розповів очільник області.

Отримавши сертифікати, запоріжці зможуть придбати нове житло як на вторинному ринку, так і в новобудовах. Федоров додав, що деякі власники новобудов готові надати постраждалим знижку від 10 до 30%.

Щодо відбудови

Федоров зазначив, що відбудова будинку має стартувати в травні-червні цього року. Спершу будівельники демонтують 3 і 4 підʼїзди, а потім почнеться ремонт 1 і 2. Завершити роботи планують до кінця 2024 року.

Також він повідомив, що комунікація буде вестися через керівника ОСББ. Саме він інформуватиме мешканців будинку про графіки робіт та інші деталі.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам