НовиниМіністерство оборони планує відмовитися від консервів у сухпайках

Міністерство оборони планує відмовитися від консервів у сухпайках

-

Міністерство оборони планує відмовитися від консервів у сухпайках

Міноборони планує відійти від консервів у сухпайках, замінивши їх повноцінними стравами. Таку заяву зробив заступник міністра оборони Віталій Половенко після проведених інспекцій на складах та численних нарікань з боку військовослужбовців.

Як зазначив Половенко, наразі у Збройних силах розповсюджені дві норми пайків – 10-та та 15-та. 10-та норма здебільшого складається з консервів і видається на декілька діб, а 15-та – це повністю готові збалансовані страви.

Зокрема, до 15-го польового набору входить 14 видів меню з повноцінними стравами, серед них – борщі, супи, різні каші з м’ясом та овочами, кава, чай, мед, джем, сухарі житні та пшеничні, галети. Енергетична цінність одного раціону в середньому становить 3500 кілокалорій.

«Ці два польові набори мають фактично різне призначення. Якщо військовий вирушає у відрядження на декілька діб, буде цілком достатньо 10-ї норми. Але, якщо військові виконують відповідні завдання і декілька тижнів перебувають поза межами ППД (пункт постійної дислокації – ред.), однозначно для них потрібна 15-а норма», — пояснив Половенко.

Натомість, за словами заступника міністра, склалася ситуація, коли деяким бійцям пропонують виключно сухпайки 10-ї норми, тобто з консервами. Він наголосив, що востаннє сухпайки 15-ї норми закуповували ще наприкінці 2022 року. Ба більше, тоді всю партію вилучили через невідповідність до лабораторних вимог.

«Важливо, щоб військовослужбовці мали в наявності обидві норми польових наборів. Згодом планується відійти від консервів та годувати наших захисників повноцінними стравами. Адже ми чітко усвідомлюємо, що якісне і безпечне харчування військових також є гарантією нашої безпеки», — зауважив посадовець.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам