НовиниМіноборони розробляє антитепловізійну накидку

Міноборони розробляє антитепловізійну накидку

-

Міноборони розробляє антитепловізійну накидку

В одному з управлінь Міністерства оборони розробляють антитепловізійне пончо (накидку) для захисників. Воно поглинатиме інфрачервоне випромінювання й робитиме українських військових непомітними для ворожих приладів нічного бачення. Про це розповіли на сайті оборонного відомства.

Нині вже тестують п’ять зразків різних тканин. У Міноборони наголосили: матеріали повинні бути гнучкими та стійкими до атмосферних опадів, не вигорати на сонці, мати маскувальні властивості тощо.

«Специфіка в тому, що нам необхідно створити матеріал, який поглинатиме інфрачервоне випромінювання та матиме низьку теплопровідність. Наша мета якомога надійніше замаскувати військових і техніку від ворога», — пояснив заступник міністра оборони Віталій Половенко.

Варто зазначити, що від початку року в Центральному управлінні Міноборони вже затвердили шість удосконалених зразків одягу: зимові рукавички, куртки, утеплені штани, термобілизну та футболки.

У лютому військовослужбовиці Збройних сил України вперше отримали польову форму, розроблену з урахуванням будови жіночого тіла. Також Міністерство оборони сертифікувало ще один зразок жіночого бронежилета. Він має демпферні подушки, які допоможуть підігнати жилет під анатомічні особливості кожної військовослужбовиці.

А ще українські фахівці розробили платформу для дистанційної евакуації військових з поля бою – FoxTac. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що транспортер створили учасники кластера Brave1.

Платформа має захист від бруду й легко пересувається бездоріжжям. Вона може їхати як на колісному ходу, так і на гусеничному. FoxTac має запас ходу до 10 км, а керувати цим апаратом можна з відстані 700 м, що дозволить зберегти життя оператора і врятувати пораненого.

За словами Федорова, дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Наразі триває процедура кодифікації, після якої буде можливість постачати FoxTac на потреби Сил оборони.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам