НовиниМОН ускладнило вступ до аспірантури

МОН ускладнило вступ до аспірантури

-

МОН ускладнило вступ до аспірантури

Через надмірний ажіотаж до навчання в аспірантурі серед чоловіків призовного віку Міністерство освіти і науки України змінює правила вступу на третій рівень вищої освіти. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, у 2024 році скасовувано вступ на денну форму навчання за контрактом та відкориговано правила щодо поновлення навчання в аспірантурі. Вступ в аспірантуру в цьому році здійснюватиметься виключно за державним замовленням, водночас що бюджетних місць стане вдвічі більше, щоб дати можливість всім, хто насправді бажає здобути ступінь доктора філософії (а не просто уникнути мобілізації через аспірантуру), це зробити з повною підтримкою від держави», — сказано в повідомленні.

Вступ на навчання в аспірантурі за контрактом цього року буде можливий лише на заочній та вечірній формах.

До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7−8 тисяч осіб. Для порівняння: у 2024-му на тест для вступу в магістратуру та аспірантуру записалося понад 246 тис. осіб. З них 91 561 особа — це чоловіки віком 25−60 років, у яких вже є ступінь магістра чи спеціаліста.

«Така кількість чітко вказує, що бажання вступити в аспірантуру не вмотивовано бажанням здійснювати дослідження або вступати на шлях наукової чи викладацької кар’єри, а швидше іншими чинниками. Крім того, існує низка схем, які незаконно пропонують забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну форму за контрактом для уникнення мобілізації», — зазначають у Міносвіти.

У частині спеціального наказу МОН передбачаються такі нововведення:

  1. Вступ на аспірантуру у 2024 році можливий лише на денну форму навчання за державним замовленням. Неможливий вступ до аспірантури на денну форму навчання за контрактом.
  2. Збільшується кількість бюджетних місць із традиційних 3200 до 7000.
  3. За контрактом залишається заочна, а також вечірня форми (остання – як за державним замовленням, так і за контрактом). При цьому вечірня та заочна форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.
  4. Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання буде недоступним.
  5. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).
Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам