НовиниНа аукціоні продали єдину прижиттєву збірку Василя Симоненка з...

На аукціоні продали єдину прижиттєву збірку Василя Симоненка з його автографом

-

На аукціоні продали єдину прижиттєву збірку Василя Симоненка з його автографом

На аукціоні продали видання єдиної прижиттєвої збірки поета-шістдесятника Василя Симоненка «Тиша і грім». Примірник містив його автограф. Про це пише сайт для колекціонерів «Violity», де і виставляли на продаж цю збірку.

Торги завершилися 1 лютого, а остаточна ціна сягнула 30 301 гривню.

На форзаці поет залишив напис: «Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant. В. Симоненко». Автор оголошення з ніком Rockfell каже, що кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної. Тож він назвав екземпляр унікальним.

Окрім того, всередині видання також лишилося фото Василя Симоненка з підписом: «…згадку про нашого великого спільного друга Васю Симоненка. 18.12.1964 р.Шпак». У коментарях до лоту висловили припущення, що підпис належить Віктору Шпаку – автору низки статей-спогадів про поета.

Довідка. Василь Симоненко – український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).

«Тиша і грім» – єдина збірка поезій письменника, яка побачила світ за його життя. Після його смерті також видали збірки «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981).

Також він є автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки» та «Казка про Дурила».

Влітку 1962 року Симоненка жорстоко побили працівники міліції залізничної станції. Відтоді в нього почало погіршуватися здоров’я. У вересні 1963-го поета госпіталізували. Лікарі діагностували рак нирок, а побої міліціонерів прискорили розвиток хвороби. Василь Симоненко помер у 28 років.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам