НовиниНа Хортиці встановили тризуб із металу «Азовсталі»

На Хортиці встановили тризуб із металу «Азовсталі»

-

На Хортиці встановили тризуб із металу «Азовсталі»

На острові Хортиця встановили трьохсоткілограмовий тризуб. Його виготовили із довоєнної партії сталі, яку вдалося евакуювати із окупованого металургійного комбінату «Азовсталь», що на Донеччині.

Як зазначила завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Хортиця» Альона Петрікей, тризуб заповіднику передало підприємство «Композитсталь».

«У вересні 2023 року до нас звернулись меценати з пропозицією передати малий Державний герб України у вигляді сталевого тризуба Національному заповіднику “Хортиця” для встановлення у північній частині острова. Тризуб виготовлено з довоєнної партії сталі виробництва МК “Азовсталь”, з листового прокату. Має наступні характеристики: 1500х2500 мм, товщиною 18 мм», — розповіли в заповіднику.

За словами Альони Петрікей, місце для встановлення тризуба обрали не випадково: «Місце обирали символічне, щоб він був поряд з віковічними скелями. На початку Тарасової стежини та навпроти прапора України. Згодом територія навколо нього та він сам будуть трошки приведені до ладу і виглядатимуть більш естетично».

Об’єкт урочисто відкрили 19 лютого, адже це – День Державного герба України. Тризуб встановили на честь захисників і захисниць нашої країни, уточнили у заповіднику.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам