НовиниНа українсько-польському кордоні застрягли понад 2500 вантажівок

На українсько-польському кордоні застрягли понад 2500 вантажівок

-

На українсько-польському кордоні застрягли понад 2500 вантажівок

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що станом на понеділок, 4 грудня, на українсько-польському кордоні перебуває близько 2500 вантажівок.

За його словами, найбільша черга сформувалася навпроти пункту пропуску «Рава-Руська» – майже 900 транспортних засобів. Загалом за час блокування кордону польськими перевізниками, вантажопотік суттєво знизився, подекуди в десятки разів.

«Певна кількість транспортних засобів все ж таки перетинає кордон як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд у Польщу. Але інтенсивності руху, як було до 6 листопада, звісно, немає. Наводжу приклад пункту пропуску “Ягодин”, де за добу раніше перетинали кордон в обидва напрямки близько 1200-1300 вантажівок. За минулу добу кордон там перетнули близько 130 транспортних засобів. Тобто суттєве зниження вантажопотоку», — розповів Андрій Демченко.

Ситуація на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною

«На словацькому кордоні через блокування у чергах перебуває 650 вантажівок. Учасники акції заявили про те, що вони пропускатимуть по чотири вантажівки за годину в напрямку України, а рух для вантажівок з України у Словаччину не блокуватиметься», — повідомив речник ДПСУ.

Він також зауважив, що за інформацією, яку надали словацькі колеги, блокування є безстроковим. Тобто конкретної дати припинення блокади кордону немає. Влада України веде роботу, щоб знайти компроміси та розблокувати рух на кордонах України, додав Демченко.

За його словами, дедалі більшими стають черги і на угорсько-українському кордоні. Це пов’язано з тим, що інші пункти пропуску наразі не працюють. Так, станом на понеділок, 4 грудня, навпроти пункту пропуску «Тиса» на кордоні з Угорщиною в чергах перебувало 750 вантажівок.

Що відомо про страйк перевізників?

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорохуськ» та «Рава-Руська-Хребене». Пізніше до блокади долучилися представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби влада повернула дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу, тварин чи вантажі, що швидко псуються.

Натомість 1 грудня Союз автомобільних перевізників Словаччини приєднався до польських страйкарів, розпочавши блокування прикордонного пункту «Вишнє Нємецьке – Ужгород».

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам