НовиниНадбавка до пенсій, повістки поштою та мобілізація: які зміни...

Надбавка до пенсій, повістки поштою та мобілізація: які зміни чекають на українців у липні

-

Надбавка до пенсій, повістки поштою та мобілізація: які зміни чекають на українців у липні

Липень 2024 року принесе українцям чимало змін. Зокрема, саме в цьому місяці закінчується термін оновленнях військово-облікових даних, почнуть діяти нові тарифи на електроенергію та будуть перераховані пенсії.

Про мобілізацію

Усі військовозобов’язані чоловіки та жінки мають оновити свої військово-облікові дані. Зробити це потрібно до 16 липня у застосунку «Резерв+», ЦНАПі або ТЦК та СП (територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки – ред.).

Після оновлення даних деякі військовозобов’язані можуть отримати направлення на ВЛК (військово-лікарську комісію – ред.), зокрема, якщо вони раніше не проходили комісію, якщо мають статус «обмежено придатного» або якщо мали відстрочку з повторним переоглядом.

Ще одне нововведення – з 16 липня українці отримуватимуть повістки поштою (рекомендованим листом).

«Приходить рекомендований лист, людина або під підпис отримує, або відмовляється, знову ж таки, під підпис. Або лист повертається – і тоді вважається, що його було доставлено… Якщо людини не було фізично на місці, а лист повертається, то тоді запускається механізм адміністративного правопорушення», — пояснив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Також набули чинності нові розміри штрафів за порушення правил мобілізації та військового обліку: від 17 000 до 25 000 гривень. Новий порядок передбачає, що ТЦК може винести постанову про накладення штрафу навіть без складання протоколу, тобто заочно – без присутності порушника.

Тарифи на світло та газ

З 1 червня ціна на електроенергію зросла, а це значить, що в липні українці отримають платіжки з більшими сумами. Нагадаємо, зараз єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт-год., що майже вдвічі більше, ніж до подорожчання (раніше було 2,64 грн/кВт-год.). Щодо нічного тарифу на електроенергію, то тепер він становить 2,16 грн/кВт-год.

Ціни на газ для споживачів «Нафтогазу», як і минулого місяця, становитимуть 7,96 грн за куб. Для інших користувачів вартість є іншою та становить від 7,70 до 9,99 грн.

Додаткова сесія НМТ

Основну сесію Національного мультипредметного тесту (НМТ) провели ще в червні. Однак 11-19 липня відбудеться додаткове тестування для тих, хто не зміг взяти участь в основному. Про місце і час тестування учасникам повідомлять 8 липня. З міркувань безпеки публічно цю інформацію на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти оприлюднювати не будуть. Про результати тестування додаткової сесії повідомлять в особистих кабінетах вступника до 26 липня.

Пенсії та пільги

Виплати збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова – пенсія людини не має бути вищою за 10 340,35 гривень. Вікова надбавка виплачується у таких розмірах:

  • тим, кому виповнилося 70 років, – у розмірі до 300 гривень;
  • тим, кому виповнилося 75 років, – у розмірі до 456 гривень;
  • тим, кому виповнилося 80 років і більше, – у розмірі до 570 гривень.

Крім того, до кінця 2024 року було продовжено програму Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) для пенсіонерів. Так, на додаткову фінансову допомогу можуть розраховувати ті, хто:

  • мають офіційну пенсію меншу, ніж 3250 гривень;
  • з 1 березня 2023 року не отримували додаткової фінансової допомоги від міжнародних організацій, або доплат на проживання для ВПО;
  • проживає на прифронтових територіях (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області).

Розмір доплати дорівнює різниці між 3250 грн та сумою пенсії, яку вони отримують зараз. Нарахування коштів проводиться автоматично без звернення особи до ВПП чи до Пенсійного фонду України.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам