НовиниНаруга над прапором

Наруга над прапором

-

Наруга над прапором

У Словаччині радикально налаштовані проросійські депутати під час засідання парламенту проявили своє ставлення до України та її державного символу.

Під час засідання, радикальні депутати вийшли з прапором Словаччини на трибуну, а поряд з ними вийшли ще два депутати, які тримали прапор України. Слід зазначити, що прапор першочергово тримали неправильно, він був перевернутий. Агресивно налаштовані проросійські вандали-депутати не посоромились відкрити пляшки з водою, а депутат Андрей Медвецький почав обливати державний прапор України. Цим вчинком вони не просто паплюжили державний символ союзної держави, а ще провокували Україну, у той час як до неї прибув міністр закордонних справ Словаччини.

Як повідомляє видання Teraz, інцидент стався у Словаччині 8 лютого на позачерговому засіданні парламенту під час затвердження оборонної угоди з США. Згідно з цією угодою, Словаччина має дозволити американським військовим протягом 10 років використовувати без орендної плати військові аеропорти. Опозиція, яка активно підтримує Росію, називає це ймовірною втратою суверенітету, її представники блокували трибуну, зривали виступ міністра оборони Словаччини Ярослава Надя та не давали виступати представникам провладних партій.

Як у парламенті Словаччини з’явився стяг України

Депутати від ультраправої партії «Народна партія – Наша Словаччина» Петер Крупа та Медвецький заблокували трибуну і розтягнули перед мікрофоном прапор Словаччини, заважаючи проведенню засідання. Представники партії «Свобода і солідарність» Яна Циганікова та Мирослав Жіак розтягнули перед трибуною прапор України, проте не врахували, що розтягнули його догори ногами, що вказує на те, що не всі депутати досягли відповідного рівня обізнаності про Україну. Після цього Медвецький взяв пляшку води та почав обливати прапор України, а потім – депутатів, які тримали його. Мирослав Жіак також отримав ляпаса, коли представники проросійської партії, депутатами якої є Крупа та Медвецький, забрали прапор. 

Реакція України

На такий кричущий інцидент приниження відреагувало у Facebook посольство України у Словаччині.

«Сьогодні в Києві Ivan Korcok підтвердив тверду незмінну позицію Словаччини в підтримці України! Маємо підтримку й в НацРаді CР! Негідне поводження з прапором України з боку депутатів Marek Kotleba, Andrej Medvecky не може її похитнути! Засуджуємо й вимагаємо вибачень!».

Під постом зібралися як ті, хто разом з Україною обурені поведінкою радикальних депутатів, які своїми діями виставили свою країну на посміховисько, так і ті, хто виправдовує їх дії.

Реакція Словаччини

У відповідь на таку провокацію, міністр закордонних справ Словаччини прокоментував цю подію та приніс офіційні вибачення на своїй сторінці у Facebook. Пропонуємо ознайомитись з перекладом:

«Тижнева істерія та залякування людей щодо оборонної угоди зі Сполученими Штатами перетворилися на розгул опозиції та екстремістів в парламенті. Відрізнити їх важко. Голова хитається, і символи нашого сусіда, який опинився у скрутному становищі, вже не є недоторканими. Мені шкода, і мені ще більше соромно, що це сталося під час моїх переговорів у Києві. Ми приносимо вибачення дипломатичними каналами».

Також міністр звернув увагу, що через такі дії опозиції, він після повернення до своєї країни проведе дебати про безкарність таких виступів, адже через них, радикальна опозиція намагається вплинути на зовнішню політику Словаччини, а також це впливає на відносини з іншими країнами. Він підкреслив, що такій ситуації важливіше зберігати спокій і реагувати на цей «огидний театр». 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам