У Запорізькій області триває підготовка до зими. 95% абонентів вже мають підключене теплопостачання, говорить очільник ЗОВА Іван Федоров.
«95% відсоткам абонентів вже підключено теплопостачання. Закінчуємо стравлення повітря з батарей… А також сьогодні (11 листопада – ред.) закінчили чергові заміри електропотреб Запорізької області, склали нові переліки критичної інфраструктури, що може відключатися та обмежувати своє постачання», — доповів Федоров, передає «Суспільне».
Також посадовець розповів, що зараз комунальники займаються встановленням та налаштуванням роботи нових котелень як у Запоріжжі, так і в області.
«На сьогодні вже введено в експлуатацію 15 котелень у наших закладах охорони здоров’я як міських, так і обласних. Продовжується встановлення дев’яти котелень у громадах Запорізької області – Широківській, Михайлівській та Біленьківській. Ми сподіваємось, що до 10 грудня вони будуть підключені. На всі ці роботи з підключення обласний бюджет уже виділив кошти і передав їх безпосередньо громадам», — запевнив Іван Федоров.
Крім того, він нагадав, що запоріжці, які мешкають у 20-кілометровій зоні вздовж територій проведення активних бойових дій, можуть отримати грошову допомогу на придбання твердого палива.
Більше тепла завдяки когенераційним установкам
Іван Федоров розповів, що наприкінці листопада Запорізька область має отримати перші когенераційні установки від іноземних партнерів.
«Ми плануємо ввести їх в експлуатацію до кінця цього року. Всі підготовчі роботи з мереж електричних, теплових та газових продовжуються силами комунальних підприємств», — уточнив посадовець.
Ціна однієї такої установки, за даними очільника області, становить від 600 тисяч до одного мільйона євро. До Запоріжжя має надійти щонайменше 15 когенераційних установок.
«Три когенераційні установки ми очікуємо від уряду Нідерландів, три когенераційні установки, які для нас придбало ЮНІСЕФ, вісім когенераційних установок, які для нас придбали коштом уряду Данії. Ще декілька когенераційних установок будуть поставлені коштом наших донорів до наших медичних закладів. Загалом ми очікуємо у цьому опалювальному сезоні запуск 15 когенераційних установок сумарною потужністю близько 35 мегаватів», — підсумував Федоров.