НовиниОголошувати окремо повітряні тривоги для Запоріжжя та області не...

Оголошувати окремо повітряні тривоги для Запоріжжя та області не будуть — ЗОВА

-

Оголошувати окремо повітряні тривоги для Запоріжжя та області не будуть — ЗОВА

Запоріжці неодноразово зверталися до влади з проханням розмежувати повітряні тривоги для Запоріжжя та області, оскільки вони паралізують роботу бізнесу, державних та приватних установ.

Тож обласна влада висунула пропозиції мешканців Запоріжжя Генеральному штабу, який ухвалює рішення щодо оголошення повітряних тривог, однак отримала відмову. Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки директора департаменту цивільного захисту населення ЗОВА Олексій Караулов.

Позиція військових категорична, зазначають в ЗОВА. Технічні характеристики ракетного та авіаційного озброєння, яке застосовує Росія, дозволяють наносити повітряні удари одночасно як по прифронтових населених пунктах, так і по тилу, зокрема по місту Запоріжжю.

«Ми отримали дуже категоричну відповідь з цього приводу, бо ми знаходимося за 30 км чи 35 по прямій до Василівки, звідки може прилетіти. У Генштабі нам не сказали, що робіть, як хочете. Навпаки наголосили, що ні», — підкреслив Олексій Караулов.

Він пояснив, що система оповіщення має кілька рівнів: загальнодержавний, територіальний, місцевий та об’єктовий. Відповідно до чинного законодавства керівництво держави має право оголошувати тривогу як по всій країні, так і окремій громаді:

«Якщо ми отримуємо сигнал від керівництва держави з Києва про те, що у нас тривога, ми ні в якому разі не можемо розмежовувати. А коли є інформація щодо загрози застосування артилерійського чи повітряного озброєння для будь-якої громади, ми розмежовуємо. Ми неодноразово здійснювали оповіщення на території Пологівського, Василівського районів».

Також Олексій Караулов прокоментував рішення Харківської міської ради стосовно зміни системи оповіщення. Там планують не давати оголошення про повітряну тривогу для обласного центру, якщо загроза обстрілу буде для області. Олексій Караулов зазначив, що такі дії незаконні й вони не можуть взяти на себе таку відповідальність.

«Я більше скажу: якщо я не ввімкнув тривогу зараз, то протягом 5 хвилин її ввімкне Київ. Це перестраховка йде. Я керуюся чинним законодавством. Якщо тривога на всю область, то ніяких виключень не може бути», — підсумував Олексій Караулов.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам