Олена Жук: перша жінка – голова Запорізької облради

0

35-річна Олена ЖУК вперше в історії Запорізької області очолила Запорізьку обласну раду. Колеги-депутати обрали її головою Запорізької обради наприкінці 2020 року.  

— Пані Олено, ви – перша жінка, голова Запорізької обласної ради. Як ви почуваєтесь в цьому статусі?

— Відчуваю себе гармонійно. Для мене бути лідером – не в перше. Я з дитинства звикла бути першою. Тому для мене тут немає нічого дивного. А ось для Запорізької області жінка на чолі обласної ради – це вперше в історії. При цьому хочу відзначити, що загалом для України це вже тренд. Минулої неділі у Києві, на першому засіданні Ради розвитку громад та територій, що відбулася за участі Президента Зеленського, я особисто познайомилася з колегами з інших регіонів України. Отже, в країні є 5 обласних рад, в яких головують жінки. Олена Жук – в цій п’ятірці.

— Раніше, аби зайняти високу посаду, жінці був необхідний впливовий батько, заможний чоловік… Одним словом, без сильної руки – ніяк. Як ви стали депутатом, хто стоїть за вами?

— Я вирішила піти у депутати обласної ради з декількох причин. По-перше, я за своїм характером – людина, яка звикла допомагати. І якщо я за щось берусь, то вже не відступаю. Звикла доводити до кінця розпочате. По-друге, обласна рада – це представницький орган вищого рівня в нашій області, тому це саме те місце, де можна бути максимально ефективним для земляків, якщо працювати чесно та наполегливо. По-третє, я особисто знаю проблеми мешканців нашого регіону, тому що тут народилася, живу та відверто люблю свій край. Я знаю, що і де «болить» у запорожців. Саме тому я запропонувала свою кандидатуру виборцям та взяла участь у виборчій кампанії восени минулого року. Скажу відверто – це було непросто, адже конкуренція була шаленою. Багато кандидатів від різних політичних сил, великий виборчий округ із міським та сільським населенням. Але я – серед переможців! Я отримала довіру людей. Ось ви питаєте, хто стоїть за мною. За мною – тисячі чоловіків і жінок, моїх виборців, які віддали свої голоси за мене особисто. Я вдячна кожному з них, відчуваю їх підтримку та зроблю все, щоб чесно стояти на захисті інтересів моїх земляків!

— Задля чого ви стали головою обласної ради, яка ваша місія, яка мета?

В сесійній залі колеги-депутати підтримали мою кандидатуру, і я стала головою Запорізької обласної ради. Бути депутатом обласної ради – це відповідальність. Бути головою обласної ради – це подвійна відповідальність. Саме цей двоступеневий рівень відповідальності надає мені енергії викладатися на всі сто. Давайте говорити відверто: лікар – не той, хто отримав диплом, а той, хто врятував сотні життів. Недостатньо отримати депутатський мандат, причепити значок і зробити селфі в сесійній залі. Я прагну бути справжнім «лікарем», справді корисним і ефективним регіональним менеджером.

Моя особиста місія на чолі Запорізької обласної ради – консолідація депутатського корпусу задля конструктивної та ефективної роботи обласної ради в інтересах мешканців Запорізької області. Моя велика мета — вивести Запорізьку область в лідери серед регіонів України за якістю життя людей. Мій акцент – на молоді та небайдужих людях, які спроможні рухати вперед промисловість, сервіс, сільське господарство, науку, культуру, спорт і туризм. Адже наш край – це, перш за все, чудові люди.

Хто така Олена Жук?

— Отже ми познайомились з вами як політиком. Розкажіть нашім читачам про себе як особистість. Хто така Олена Жук?

Олена Жук – це жінка, мати, донька. Це відверта та чесна людина, яка живе серед людей та ніколи не відвертається від них. Це людина, яка вміє працювати та ніколи не лишає розпочате на півшляху.

— Ваше кредо?

— Довіра та відповідальність.

— Які ваші цінності?

— Точно не матеріальні статки, не прикраси, не автівки та інше. Цінності для мене – це здоров’я моїх батьків, успіхи моєї доньки, можливість транслювати світу віру, надію і любов. Головне – залишатися людиною.

 — Що потрібно сучасній жінці для успіху?

— Логіка, інтуїція, смак, неповторний стиль. І, як на мене, якісна освіта.

 — До речі, яка в вас освіта?

— Два дипломи про вищу освіту. Зараз навчаюсь за програмою MPA. Адже не мислю свого життя без постійного розвитку і невпинного руху. Як тільки зупинився – все, тебе нема.

— Ми зустрічаємось з вами напередодні 8 березня. Редакції стало відомо, що 9 березня – ваш день народження. Як це: отримувати привітання з днем народження одразу після жіночого свята?

— Я щаслива, що народилась саме весною. Весна – це завжди розквіт, це довгоочікувані після зими сонце та тепло! Для жінки народитися наступного дня після 8 березня – це просто мати два поспіль радісних дня.

—  Щоб ви побажали нашим читачам і читачкам напередодні свята Весни і краси?

— Мрійте, живіть, дихайте на повні груди і будьте собою! Все можливо і все – у ваших руках!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь