Пам’ятаємо і пишаємось: на честь українських воїнів-кіборгів

0

20 січня 2021 року — 6-та річниця 242-денної героїчної оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк», яка в новітній історії України стала символом мужності, незламності та професіоналізму українських воїнів. З цієї нагоди 20 січня 2021 року в 6 міжнародних аеропортах нашої держави відбулася Всеукраїнська акція вшанування подвигу героїв.

Так, сигналіст і барабанщик військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного виконали сигнал «Шана» у терміналі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Відразу після цієї тужливої й урочистої мелодії прозвучало оголошення диспетчера аеропорту про те, що цей сигнал виконаний на честь українських героїв-кіборгів, які 242 дні обороняли Донецький аеропорт.

— Ми виконували «Шану» з почуттям гордості й поваги до воїнів, які стійко й героїчно обороняли клаптик української землі на Донбасі, — сказали музиканти академії. — Побачили, що сотні людей, які перебували в ту мить у терміналі, відчували ті ж самі емоції.

В аеропорту Івано-Франківська представники військового оркестру 44-ї окремої артилерійської бригади з Тернополя також виконали музичну композицію «Шана».

На Харківщині пам’ятні заходи відбулися відразу в кількох локаціях: у терміналі Харківського аеропорту, на Алеї Слави міського кладовища та біля пам’ятника Захисникам України.

До кожної акції долучилися курсанти військових вишів Харкова, військовослужбовці гарнізону, ветерани АТО/ООС, волонтери та представники духовенства.

Урочисті заходи розпочалися композицією «Шана», яку виконали військові музиканти з числа оркестру Харківського університету Повітряних сил імені І. Кожедуба.

Всеукраїнська акція відбулася в аеропортах та інших місцях масового скупчення людей ще у восьми обласних центрах, серед яких було i наше Запоріжжя.

Також шану кіборгам віддав аташе з питань оборони при посольстві Великої Британії в Україні комодор Королівських ВМС Тім Вудс. Разом зі співробітниками посольства пан Вудс поклав квіти до Стіни пам’яті на Михайлівській площі у Києві.

У диппредставництві зазначили, що битва за аеропорт відіграла важливу роль у рішенні Великої Британії про початок інструкторської місії Orbital у лютому 2015 року. У цьому контексті в посольстві нагадали, що Британія стала першою державою, яка надіслала свій військовий персонал в Україну для допомоги у підготовці військовослужбовців ЗСУ.

Місія Orbital з того часу провела підготовку понад 20 тис. військовослужбовців за участі британських інструкторів. Усі тренінги мають оборонний характер і відбуваються поодаль від зони бойових дій на сході України.

Як повідомлялося, 20 січня 2015 року під час оборони Донецького аеропорту зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників. Загалом кількість загиблих військовослужбовців ЗСУ за час оборони ДАП становить 109 осіб.

Вшанував пам`ять українських героїв i президент країни Володимир Зеленський, який  був присутнім на церемонії вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних сил. Захід відбувся біля будівлі Міністерства оборони України. Під час церемонії оголосили прізвища 51 захисника України. Герої загинули цього дня у 2015-2020 роках. Вшанували пам’ять 48 військовослужбовців. Бійці загнули саме під час оборони Донецького аеропорту. Після оголошення кожного прізвища воїни роти почесної варти салютували зі стрілецької зброї та били у дзвін.

Зеленський поклав квіти до пам’ятного дзвона. Керівник держави зазначив, що український народ ніколи не забуде подвиг героїв та поспілкувався з родичами загиблих.

З 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року (242 дні) тривала оборона Донецького аеропорту. Українські солдати доклали максимум зусиль для виконання завдання. У новому терміналі останні захисники продовжували тримати оборону до моменту, коли російські гібридні сили влаштували кілька вибухів, що знищили будівлю. Українських бійців за стійкість називали кіборгами.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь