АналітикаПеремога потребує єдності

Перемога потребує єдності

-

Перемога потребує єдності

Андрій Владов
Цей рік розпочався із серйозних викликів, які спровокували серйозний ажіотаж серед українців. Але на фоні цих всіх зрад, скандалів, політичних чвар, відсутності нової допомоги від США, заміни головнокомандувача та інших проблем наші хлопці тримаються, стоять настільки стійко, що це дивує весь світ. Воїни ЗСУ, знаходячись в багнюці, в холоді, голоді, надлюдських умовах, наближають нашу Перемогу! Тому коли ми кажемо: «Слава Україні! – Героям слава!», ми розуміємо, яка ціна цього на сьогодні.

Сьогодні дуже важливо стримувати не лише зовнішнього ворога, а й уміти стримувати свої емоції, перебуваючи далеко від фронту. Усі розповіді про історичні події, що відбувались протягом століть та тисячоліть, завжди закінчуються словами: «А потім вони підписали договір». І ці слова означають, що все, що було до певного моменту, безумовно, цікаве як історичний екскурс, але не більше – оскільки пізніше воно набуло нових рис та параметрів, які протиборчі сторони зафіксували договором.

Приблизно таким самим, яким Росія підписала з Україною в 90-х роках, визнавши її територію в нинішніх кордонах, її владу, її форму державного устрою, її незалежність і суверенність. Договором, який Російська Федерація віроломно порушила у 2014 році та остаточно розтоптала у 2022-му. Тому всі розповіді Путіна про хозар і татар, маміїв і батиїв, Хмельницького та всяких ленінів, потрібні йому тільки для одного – приховати, замилити, замазати той факт, що Росія порушила, розтоптала власноруч нею підписані договори з Україною, багаторазово ратифіковані усією російською владою, й нинішньою зокрема.

Інтерв’ю Путіна американському блогеру Такеру Карлсону вкотре довело, що головна мета Кремля – захопити Україну, позбавити її унітарності та затягнути в своє імперське болото. Можна довго і по кожному пункту розносити на тріски все, що Путін говорить про українську та російсько-українську історію – він тільки про цю безглузду суперечку і мріє – але нам це не потрібно.

У згаданому інтерв’ю кремлівський військовий злочинець, як і очікувалось, цинічно брехав, звинувачуючи у всьому Захід та українську владу, намагаючись переконати світ у тому, що Росія «була змушена напасти на Україну». Він з усіх сил намагався уявити себе миротворцем, але натомість усі побачили диктатора у всій його мерзенній
огидній красі.

Якої помилки припустився Путін

Інтерв’ю Путіна прокоментував відомий американський історик Тімоті Снайдер. Він наголосив на моменті, який Кремль старанно намагається приховати. На його думку, далеко не всі в світі усвідомлюють, що Путін грає на німецькій стороні у Другій світовій війні.

Найбільш промовисто цю тезу підтверджують слова російського диктатора про те, що Гітлер нібито не мав іншого виходу, окрім як напасти на Польщу, і саме поляки підштовхнули його до військового вторгнення.

Путін справді сказав те, про що думає. А Карлсон, своєю чергою, виконав особисту обіцянку і опублікував інтерв’ю голови Кремля без купюр, не вирізавши жодного слова з їхньої розмови. «Ми побачили Путіна та його погляди такими, якими вони є. Нібито на основі «листа» Богдана Хмельницького треба розпочинати війну, нібито Гітлер мав рацію, бо поляки не виконували його вимог і заважали йому. Тепер Путін асоціює себе з Гітлером, що і відзначив американський вчений», – наголошує блогер Михайло Шейтельман.

В інтерв’ю звучала дослівна асоціація. Він говорив, що Гітлер просив поляків про коридор, щоб об’єднати свою територію зі Східною Пруссією, але поляки виявили безкомпромісність. Через це Гітлер нібито був змушений розпочати війну. Тепер Путін повторює ці ж наративи щодо України, каже, що просив про сухопутний коридор до Криму. Україна виявила безкомпромісність, тож він був змушений розпочати війну.

«Путін сказав все, як є, але тепер ті, хто на нього працюють, мають прибрати моменти, які роблять його очевидним фашистом, прихильником Гітлера – все це треба приховати та показати Путіна миротворцем», – зазначає політтехнолог.

2024-й стане вирішальним роком

2024 рік – критичний для визначення переможця у російсько-українській війні. За допомогою західних союзників 2025-й може стати переломним на користь України. Таку думку в інтерв’ю Liga.net висловив експосол США в НАТО Іво Даалдер. «У короткостроковій перспективі 2024-й – критичний для визначення переможця у війні. Якщо протягом року Україні вдасться утримати лінію фронту і будуть вдалі спроби покращити виробництво військової техніки для ЗСУ, то 2025-й може стати переломним на користь України», – сказав він.

Даалдер пояснив, що 2024 рік є критичним, оскільки це період переваги росіян у живій силі, зброї, економіці, яка досі може виготовляти нову техніку у великій кількості. Водночас, вважає екс-посол, це не може тривати вічно. «Дуже ймовірно, що згодом протест у Росії таки виявиться. Люди дедалі менше хочуть йти на фронт. Вони втратили
сотні тисяч солдатів. Економіка ще може виготовляти зброю. Але якщо не виробляє товари для цивільних, то згодом виникнуть проблеми», – вважає Даалдер.

Виконати свої зобов’язання

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив на необхідності західним союзникам виконати свої зобов’язання перед Україною, аби не дозволити Росії перемоги в повномасштабній війні.

Слова Сікорського за підсумками зустрічі голів МЗС Веймарського трикутника – Німеччини, Польщі та Франції – 12 лютого цитує радіостанція RMF FM, повідомляє «Європейська правда».

Голова польського МЗС наголосив, що російському президенту Володимиру Путіну «не можна дозволити виграти цю війну».

«Ми повинні виконати наші зобов’язання перед Україною, як з будапештської декларації, так і з останніх домовленностей – щодо боєприпасів, щодо фінансової підтримки. І це вже відбувається, щоб Україна могла стати європейською, демократичною, реформаторською країною в майбутньому», – підкреслив він.

Сікорський також закликав протидіяти намаганням РФ втрутитись у вибори в західних країнах. «Кривавий диктатор у Москві знає, що він збільшує свої шанси на успіх, якщо він відокремлює Україну від решти Європи, якщо він розвалює Європейський Союз, якщо він відокремлює Європу від Сполучених Штатів. Йому це не вдасться, і Веймарський трикутник буде дуже ефективним інструментом, щоб цього не допустити», – висловив сподівання глава польської дипломатії.

Переговори тривають

Президент України Володимир Зеленський найближчим часом може відвідати кілька столиць західноєвропейських країн, аби закликати до більшої підтримки через уповільнення фінансування зі США. Про це, як пише «Європейська правда», стало відомо агентству Bloomberg.

Джерела Bloomberg стверджують, що візити Зеленського можуть відбутись у межах його участі в Мюнхенській безпековій конференції 16-18 лютого.

Серед міст, куди може прилетіти український президент, згадуються Париж і Берлін. Також обговорюється можливість візиту до Лондона.

Співрозмовники Bloomberg додають, що Зеленський планує зосередитись на питаннях військової допомоги, а також підписанні угод про так звані гарантії безпеки. Візити голови держави заздалегідь ніколи не анонсуються з міркувань безпеки. Жодна зі сторін офіційно не підтвердила Bloomberg інформацію про прибуття Зеленського.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам