НовиниПів мільйона за збитий літак: Міноборони та ЗСУ підтримали...

Пів мільйона за збитий літак: Міноборони та ЗСУ підтримали законопроєкт про доплати військовим для додаткової мотивації

-

Пів мільйона за збитий літак: Міноборони та ЗСУ підтримали законопроєкт про доплати військовим для додаткової мотивації

Міністерство оборони та керівництво Збройних сил підтримали законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби», який передбачає низку доплат і пільг для військовослужбовців. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

За словами Костенка, законопроєкт пропонує запровадити виплати бійцям, які знищили або захопили техніку російських окупантів. Зокрема, за знищений танк, самохідну артилерійську установку, реактивну систему залпового вогню, зенітний ракетний комплекс або радіолокаційні системи засобів протиповітряної оборони передбачена винагорода у розмірі 200-370 тисяч гривень.

Засоби контрбатарейної та радіоелектронної боротьби Міноборони оцінило у 30-150 тисяч гривень. Трохи менше – 30-100 тисяч – військові можуть отримати за удар по ворожому бронетранспортеру, бойовій машині піхоти чи десанту, артилерійській системі, БПЛА, крилатим і балістичним ракетам. Ліквідація російського бронеавтомобіля або вантажного транспорту гарантує премію у розмірі 10-30 тисяч.

За знищення військового літака боєць отримає 500 тисяч, а за підбитий військовий гелікоптер – 300 тисяч. Найбільша грошова винагорода передбачена за знешкодження військового корабля – від 300 до 500 тисяч гривень.

Також пропонується встановити одноразові виплати військовим, які уклали або продовжили контракти в ЗСУ після початку повномасштабної війни на строк не менше ніж три роки, або ж до закінчення бойових дій. Так, солдатам виплатять по 120 тисяч, сержантам і старшинам – 160 тисяч, офіцерський склад зможе отримати до 200 тисяч гривень. Ті, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами або за станом здоров’я, але залишаються служити, можуть отримати щомісячну надбавку у розмірі 10 тисяч гривень.

Олександра Ган

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам