НовиниПоповнення картки через термінал: нові правила

Поповнення картки через термінал: нові правила

-

Поповнення картки через термінал: нові правила

Внесення готівки через термінали вимагатиме від платника зазначити номер мобільного телефону, отримати на нього одноразовий пароль і ввести його на екрані термінала, підтверджуючи згоду на виконання платіжної операції, повідомляє Національний банк України.

«Із 1 серпня 2023 року додаються реквізити до квитанцій, що формуються під час здійснення готівкових операцій з використанням платіжних пристроїв, зокрема, через термінали (ПТКС). Так, квитанції за результатами операцій із внесення готівки додатково мають містити номер мобільного телефону платника», — йдеться в повідомленні НБУ.

Яких операцій стосується?

Ці вимоги стосуються операцій з внесення готівки для її зарахування на рахунки за допомогою терміналів. Водночас вони не поширюються на такі популярні платежі, що здійснюються через термінали, як:

  • сплата комунальних платежів (квартплата та комунальні послуги, стаціонарний телефонний зв’язок, телебачення, електроенергія, газ, інтернет, охорона);
  • оплата квитків для залізничних  перевезень (включаючи приміські);
  • оплата проїзду в міському і приміському транспорті (включаючи оплату електронних квитків для проїзду в такому транспорті);
  • оплата маршрутних пасажирських перевезень;
  • поповнення проїзних і транспортних карт для проїзду в міському і приміському транспорті;
  • сплата податків, штрафів, адміністративних послуг, зборів та інших платежів до бюджету.

Такі норми передбачені постановами правління Нацбанку від 30 червня 2023 року №90, уточнюється на сайті відомства.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам