НовиниПостачальниця продуктів для ЗСУ стала власницею кількох готелів у...

Постачальниця продуктів для ЗСУ стала власницею кількох готелів у Хорватії

-

Постачальниця продуктів для ЗСУ стала власницею кількох готелів у Хорватії

Журналісти-розслідувачі інтернет-ресурсу «NV Бізнес» з’ясували, що постачальниця харчових продуктів для Міністерства оборони України Тетяна Глиняна стала власницею чотирьох готелів у курортному місті Спліт (Хорватія).

У матеріалі видання сказано, що наприкінці 2023 року до редакції «NV Бізнес» звернулася людина, добре знайома з роботою готельного бізнесу в Спліті, і запевнила, що принаймні три готелі в центрі цього курортного міста отримали нову власницю з України.

«Вона сиділа в холі й активно роздавала вказівки місцевому персоналу українською мовою. Кажуть, що у неї десь поблизу Білої Церкви є м’ясопереробний завод», — розповів на умовах анонімності співрозмовник видання. Побачивши фотографію Глиняної, він підтвердив, що це вона.

Журналісти провели розслідування і з’ясували, що з осені 2023 року Глиняна стала бенефіціаром компаній «Zen Adria d.o.o.», «Pigment d.o.o.», «Mimoza d.o.o.». Ці компанії володіють такими готелями у Спліті:

  • бутік-готель «Mirari» (має 18 кімнат, ресторан і басейн на даху);
  • готель «Ora» категорії 4* (має 24 номери, ресторан та конгрес-центр на 50 осіб);
  • бутік-готель «Luxe» категорії 4* (має 30 номерів, ресторан, СПА-центр та конференц-кімнату на 8 осіб);
  • готель «Posh» категорії 5* (має 6 апартаментів, басейн на даху, СПА-центр).

Як зазначається на сайтах агенцій нерухомості у Спліті, готелі з подібною локацією, що мають 18 і більше номерів коштують від 2,5 до 3 мільйонів євро. Ймовірно, для купівлі чотирьох готелів у центрі Спліту Глиняна витратила щонайменше 10 мільйонів євро.

Що відомо про Глиняну

Тетяна Глиняна народилася у 1960 році в селі Чупира Київської області. Після закінчення Київського торгово-кооперативного технікуму вона пішла працювати бухгалтером у районне товариство «Кролівник».

На базі підприємства «Кролівник» потім створили підприємства «Хутровик» та ТОВ «Візит». Саме їх у 1996 році очолила Глиняна. Поступово було створено м’ясозаготівельні та переробні потужності в місті Узин Білоцерківського району. Компанія взяла в управління близько 200 їдалень Міністерства оборони.

«Бізнес-група, яку пов’язують з Тетяною Глиняною, згодом стала одним з ключових постачальників продуктів харчування Міністерству оборони України, Державній прикордонній службі, Національній гвардії України та іншим державним закладам»,
 — зазначається у розслідуванні.

Як пише видання «Наші гроші», Глиняна також була засновницею ТОВ «Преміум компані», ТОВ «Укрпродакорд ВР» та ТОВ «Гранд консалт». Ці компанії у різний час були або досі є крупними постачальниками харчів для ЗСУ.

Журналісти з’ясували, що ціни харчів для військових від «Гранд консалту» дуже завищені в актуальних контрактах. Як приклад наводиться гречка. У контракті, що діяв у другому півріччі 2023 року, вона коштувала 66 гривень за кілограм, а у контракті на перші три місяці 2024 року цей продукт коштував 50 гривень за кілограм. За даними Держстату, роздрібні ціни на гречку у цей період постійно були майже у 2 рази меншими. Так, станом на січень 2024 року середня вартість гречки –  26 гривень за кілограм.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам