НовиниПрилетіли «подарунки»

Прилетіли «подарунки»

-

Прилетіли «подарунки»

Під загрозою вторгнення з боку нашого агресивного сусіда, в України є багато союзників. Останнім часом в Україну злітаються авіалайнери зі зброєю на борту. Америка, Велика Британія, Канада, країни Балтії відправили сотні тонн озброєння та боєприпасів для українського війська. Але що ж це за «подарунки» та що нам з ними робити? Про це на телеканалі Україна вийшов детальний сюжет.

Що надіслали в Україну?

Якщо не зможуть домовитись дипломатичним шляхом, то агресор може напасти, а у цьому випадку країні необхідна зброя, щоб захиститись від ворога. До відкритого зіткнення не повинно дійти, якщо агресор розумітиме, що країна, яку він збирається атакувати, має таку зброю, що дозволить відбити атаку та зведе усі старання нанівець. 

Попри те, що перемовини досі тривають, західні партнери дивлячись на нарощування військових сил на кордонах з Україною, активно почали надавати зброю для захисту. 

Влучною у цей момент буде цитата Аль Капоне: «Добрим словом та револьвером ви досягнете значно більшого, ніж просто добрим словом». Якщо ми будемо лише говорити, що ударимо у відповідь, без фактичної можливості це зробити, то нас не будуть сприймати як загрозу та просто підуть у наступ.

Кілька днів поспіль британські військово-транспортні літаки, оминаючи Німеччину, доправляли нам протитанкові ракетні комплекси NLAW. Чому саме оминаючи Німеччину? Бо вона досі вагається з приводу того, на який бік встати.

Ця зброя ефективна проти танків у ближньому бою або для сутичок з бронетехнікою у місті. Діє за принципом вистрілив — і забув. Ракета сама наздожене ціль, навіть, якщо вона маневрує. Ракета вибухає над танком і пробиває 500-міліметрову броню. Це означає, що NLAW може знищити будь-яку броньовану машину.

Кореспондент АрміяInform розповів детальніше про цей вид протитанкової зброї: «З появою NLAW, який скоро може мати народну назву НЛО, можливо вирішити перекриття протитанкових відстаней. Це дозволить наситити сучасними ПТРК піхотні та підрозділи територіальної оборони. Ворог має знати, що з кожного куща чи вікна будівлі на нього полюватимуть через приціл NLAW, який важко помітити».

Купол над небом

Відбиття атаки з неба одна з відповідальних задач. Військові експерти вважають, що саме противоздушна оборона є слабким місцем у нашій армії та порівнюють її з ахіллесовою п’ятою. Тут на допомогу нам прийшли країни Балтії. Литва та Латвія з дозволу Сполучених Штатів передадуть Україні переносні зенітно-ракетні комплекси «Стінгер». Вони здатні збивати бойові літаки, гелікоптери та безпілотники на відстані до чотирьох з половиною кілометрів і на висоті майже чотири кілометри. Ці комплекси активно використовували проти радянських військ в Афганістані та інших війнах. Їх поява змінила хід багатьох війн.

«Радянський Союз скинули з неба. Будь-яка проблема на вході бойової операції — одразу викликали вогневу підтримку з повітря. Приходила або штурмова авіація, бомбила, або гелікоптери вогневої підтримки. Коли з’явилися «Стінгери» — ні тих, ні тих не стало. І сухопутне угруповання почало нести великі втрати», — каже військовий експерт Олег Жданов.

Запас у Чехії

Осторонь у цій ситуації не лишилася і Чехія. Наш союзник оголосив, що або продаватиме, або надаватиме Україні 150-кілометрові снаряди. Це один із найпотужніших боєприпасів в артилерії. Застосовується на відстані до 30 кілометрів. Має масу до п’ятдесяти кілограмів. Це не нова розробка, але чому готовність Чехії ділитися з нами такими снарядами може бути важливою? Російська пропаганда відкрито заявляє, що перед наступом, їхня авіація знищить всі українські склади з подібними боєприпасами. Таким чином, без снарядів, до їх сухопутного вторгнення, нам нічим буде воювати. 

Наявність поставок з Чехії може забезпечити набоями армію навіть у разі знищення основних складів з набоями.

«Усі країни, які входили до Варшавського договору, повірте, вони ще мають запаси радянських боєприпасів. І повірте, ці країни першими нададуть нам допомогу, тому що вони знають, що таке радянська окупація», — зазначив військовий експерт Олег Жданов.

Озброєння від США

На вихідних до України прибула чергова партія зброї від Сполучених Штатів. Усього — 90 тонн. У цю вагу також увійшли комплекси «Джавелін». Найближчим часом, у разі загострення ситуації Україні можуть надати навіть вертольоти.

«Ми нещодавно повідомили Конгрес про наш намір поставити вертольоти Мі-17», — сказала речниця Білого дому Джен Псакі.

Також у США підготували законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спростити надання військової допомоги Україні. Раніше ленд-ліз працював проти нацистів у Другій світовій війні, тепер може запрацювати проти Росії.

Під боком

Тим часом, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден розглядає можливість розмістити тисячі військових, авіацію та кораблі в Прибалтиці та Східній Європі. Все це через загрозу повномасштабного нападу Росії на Україну.

У виданні The News York Times зазначають, що президент США може прийняти рішення вже цього тижня. Частину військових у такому разі перекинуть зі США, а решту — з інших частин Європи. Наразі ні один з розглянутих варіантів не передбачає відправлення військових в Україну.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам