НовиниРештки українофоба Столипіна пропонують обміняти на українських полонених

Рештки українофоба Столипіна пропонують обміняти на українських полонених

-

Рештки українофоба Столипіна пропонують обміняти на українських полонених

У Києво-Печерській Лаврі запропонували внести до обмінного фонду останки російського державного діяча та українофоба Петра Столипіна.

Таку ідею висунув наш земляк, відомий історик, генеральний директор заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

«Одна з ідей внести його (Столипіна – ред.) в обмінний фонд, як би це не виглядало і не звучало. У нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні. У нас є наші українські видатні діячі, які перебувають у межах РФ, які закинуті та ніхто не знає, де вони. Якщо ми говоримо, що почався процес справжньої незалежності України, він має починатися, зокрема, з повернення наших символів і наших діячів», — сказав директор музею-заповідника в інтерв’ю «ТСН».

Довідка. Столипін – російський державний діяч, який проводив жорстку політику на зміцнення самодержавства, його правління відзначалося жорстокими репресіями. Він запровадив військово-польові суди, яким дозволялося протягом 24 годин виносити смертний вирок – вішати людей (так звана «столипінська краватка») без права на адвоката і можливості подати на апеляцію.

Смерть Столипіна настала в результаті тяжкого вогнепального поранення, отриманого під час замаху, що стався 1911 року у київському міському театрі (нині – Національна опера України). Його вбивство до сьогодні залишається однією з найзагадковіших сторінок історії.

У заповіті Столипін зазначив: «Я хочу быть погребенным там, где меня убьют». Отже, його вирішили поховати у Києві, а саме – у Києво-Печерській лаврі.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам