НовиниРідні полонених отримуватимуть сповіщення в «Дії»: як це працюватиме

Рідні полонених отримуватимуть сповіщення в «Дії»: як це працюватиме

-

Рідні полонених отримуватимуть сповіщення в «Дії»: як це працюватиме

Відтепер родичі полонених та зниклих безвісти українців отримуватимуть сповіщення від Координаційного штабу через «Дію», повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Голова Мінцифри пояснив, що таке нововведення необхідне, аби протидіяти шахраям. За його словами, дедалі частіше фіксуються випадки, коли росіяни намагаються нажитися на вразливості родин військовополонених, цивільних, яких утримують у полоні, та зниклих безвісти. Вони, видаючи себе за представників Коордштабу, надсилають повідомлення, в яких вимагають гроші в обмін на «звільнення родича з полону». Або ж просять перейти за посиланням, а потім крадуть дані людини.

Аби уникнути цього, Координаційний штаб надсилатиме повідомлення у «Дії». Раніше таке інформування відбувалося через SMS.

Як зазначив Федоров, коли людина зникає, її рідні мають залишити заяву в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу. У «Дію» надходитимуть сповіщення про те, що заяву підтвердили, коли до справи додали інформацію та коли людину звільнили з полону. Якщо ж людину вважали зниклою безвісти, а потім зʼявилася підтверджена інформація, що вона в полоні – теж надійде сповіщення.

Щоб отримувати такі повідомлення, необхідно авторизуватися у застосунку «Дія», мати верифіковану картку платника податків та особистий кабінет на сайті Координаційного штабу.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам