НовиниСБУ заблокувала діяльність проросійських агітаторів у трьох областях України

СБУ заблокувала діяльність проросійських агітаторів у трьох областях України

-

СБУ заблокувала діяльність проросійських агітаторів у трьох областях України

Служба безпеки заблокувала підривну діяльність трьох прихильників «руського миру», які працювали у Києві, Запорізькій та Закарпатській областях, інформує пресцентр СБУ.

За даними слідства, підозрювані поширювали фейки про ситуацію на фронті, дискредитували ЗСУ і агітували громадян ухилятися від призову. Таким чином агітатори намагались дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію одразу в декількох регіонах нашої держави, вважають в СБУ.

У Запоріжжі затримали місцевого фахівця ІТ-сфери, який публічно закликав мешканців регіону підняти російський прапор над українським островом Хортиця. Для розповсюдження ворожої агітації фігурант використовував один з прокремлівських телеграм-каналів із загальною «аудиторією» понад 10 тисяч користувачів.

На Закарпатті слідчі задокументували злочини настоятеля одного із храмів Хустської єпархії УПЦ (МП). За даними слідства, служитель в соцмережах розповсюджував матеріали, в яких ображав релігійні почуття вірян інших конфесій. Також він викладав зображення із забороненою символікою комуністичного режиму.

«У Києві: нейтралізовано злочинну діяльність так званого «виконавчого секретаря руху пацифістів». Він активно закликав мешканців столиці «косити» від призову та втікати за кордон. Також фігурант розсилав іноземним дипломатам видумані довідки про війну в Україні. У них використовував прокремлівські наративи, що дискредитують Сили безпеки та оборони. Такими діями зловмисник намагався зіпсувати імідж нашої держави перед міжнародними партнерами», — повідомили у спецслужбі.

За цими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 5 років тюрми.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам