НовиниЩо чекає на власників російських паспортів: роз'яснення Мін'юсту

Що чекає на власників російських паспортів: роз’яснення Мін’юсту

-

Що чекає на власників російських паспортів: роз’яснення Мін’юсту

У Міністерстві юстиції заявили, що українці на тимчасово окупованих територіях, які отримали російські паспорти, щоб уникнути жорстокого поводження, не нестимуть покарання після деокупації.

Позбавлення права вибору – розповсюджена практика росіян на тимчасово окупованих територіях. Місцеві жителі, побоюючись репресій, змушені діяти за правилами самопроголошеної «влади», зокрема, це стосується й паспортизації.

У Мін’юсті наголосили, що громадяни України, які вимушено оформили російські паспорти, щоб уникнути жорстокого поводження з боку росіян, не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності після звільнення територій.

«Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку», — йдеться у роз’ясненні.

За даними відомства, наявність українського паспорта окупанти розцінюють як акт протесту, тому всіляко намагаються ускладнити життя тим, хто не хоче отримувати ворожий «документ» (наприклад, відмовляють у наданні медичної допомоги, блокують виїзд, погрожують конфіскацією майна тощо).

Фахівці Центру національного спротиву попереджають, що вже з січня 2025 року українців на ТОТ, які досі не оформили паспорт РФ, посвідку на проживання чи статус біженця, може чекати нова хвиля російського утиску.

«За даними підпілля, на окупованих територіях збираються розбудовувати об’єкти так званого “спеціального інфраструктурного проєкту”. Саме так окупаційна влада завуалювала створення та поширення концентраційних таборів для нелояльного населення», — переконані у Центрі нацспротиву.

Довідка. Російські паспорти, які видаються на тимчасово окупованих територіях, не мають жодної юридичної сили та не визнаються ніде, крім РФ. Ба більше, насильницька паспортизація є незаконною, оскільки суперечить принципам і нормам міжнародного права і вважається порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам