Новини«Скіфське золото»: в Іспанії поліція конфіскувала викрадені з України...

«Скіфське золото»: в Іспанії поліція конфіскувала викрадені з України цінності

-

«Скіфське золото»: в Іспанії поліція конфіскувала викрадені з України цінності

Служба безпеки України та правоохоронці Іспанії затримали контрабандистів, які намагалися розпродати в Мадриді старовинні скіфські прикраси вартістю 60 мільйонів євро.

В повідомленні СБУ сказано, що 11 старовинних золотих речей вивезли з України ще в 2016 році для перепродажу в Іспанії. Ювелірні вироби, серед яких браслети, намиста та сережки, датуються VIII-IV століттями до нашої ери.

На артефакти були зроблені підробні документи, щоб виглядало так, ніби вони належать Українській православній церкві. При цьому зловмисники передали право розпоряджатися прикрасами головному підозрюваному у справі – православному священику, який наразі живе в Мадриді.

Журналісти видання «ВВС Україна» поговорили з головою синодального інформаційного відділу УПЦ (донедавна Московського патріархату) митрополитом Климентом і той запевнив, що в Мадриді у православної церкви України немає парафії і її священики там не проживають.

«У Мадриді священники УПЦ не командировані на служіння. В Іспанії є лише одна наша парафія, але в іншому місті. Оскільки у повідомленні поліції немає імен і фото, то іншої інформації надати неможливо», — повідомив Климент. Він припускає, що мова може йти про священиків інших юрисдикцій.

Загалом іспанським правоохоронцям вдалося заарештувати п’ятьох осіб (троє громадян Іспанії та двоє громадян України). Служба безпеки України підтвердила, що один із затриманих – представник УПЦ МП. Але ім’я розголошувати відмовились.

Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. На вилучені старожитності накладено арешт і отримано висновок експертів, що вони дійсно належать до культурної спадщини України.

Крім того, тривають комплексні заходи для встановлення місцезнаходження всіх українських артефактів «Скіфського золота», які були викрадені з території України.

 

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам