НовиниСуд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки «Львівської політехніки»

Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки «Львівської політехніки»

-

Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки «Львівської політехніки»

Сьогодні, 29 травня, львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка». Про це із зали суду повідомила кореспондентка «Суспільного».

Також їй мають виплатити заробіток за період вимушеного прогулу в розмірі понад 123 тисяч гривень.

«Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати. Я думаю про повернення у “Львівську політехніку”. Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся», — заявила Ірина Фаріон.

Постанова апеляційного суду ще може бути оскаржена у Верховному суді. Представник «Львівської політехніки» заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді будуть думати про наступні кроки.

Чому звільнили Фаріон?

У листопаді на каналі журналістки Яніни Соколової вийшло інтерв’ю з Іриною Фаріон, у якому вона розкритикувала російськомовних бійців «Азову» і 3 штурмової бригади.Фаріон заявила, що не вважає їх українцями, бо вони говорять російською. Це викликало обурення серед військових та в суспільстві загалом.

Викладачку звільнили за порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням цієї роботи.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам