НовиниСуд відправив митрополита УПЦ МП із Запоріжжя під нічний...

Суд відправив митрополита УПЦ МП із Запоріжжя під нічний домашній арешт

-

Суд відправив митрополита УПЦ МП із Запоріжжя під нічний домашній арешт

Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Запорізькому та Мелітопольському Луці (Андрію Коваленку). Протягом двох місяців він має перебувати під нічним домашнім арештом. Про це із зали суду повідомили кореспонденти видання «Ґрати».

Так, священнослужителю заборонили покидати домівку у період з 22:00 до 06:00. Під час засідання суду прокурор просив призначити священнику цілодобовий домашній арешт. Лука натомість своєї провини не визнав і наполягав, щоб його залишили на волі.

1 травня Служба безпеки України провела обшуки в митрополита Луки. Згодом йому офіційно повідомили про підозру в розпалюванні релігійної ненависті. Також експертиза, ініційована правоохоронцями, підтвердила факт підривної діяльності священика проти держбезпеки України.

За даними руху «ЧЕСНО», Лука неодноразово поширював проросійські наративи та виправдовував збройну агресію РФ проти України. Зокрема, у 2022 році він заявляв, що «українці заслужили російські бомбардування, оскільки вони терплять гей-паради в Києві».

Також на початку російського вторгнення священик відповідав за гуманітарну колону із Запоріжжя до вже захопленого тоді Бердянська. Там була присутня і журналістка «Громадського» Вікторія Рощина. Митрополит розповів про неї російським військовим, після чого вона опинилася в полоні.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам