АналітикаСитуація на фронті не є патовою

Ситуація на фронті не є патовою

-

Ситуація на фронті не є патовою

Огляд ЗМІ Андрій Владов
Війна з РФ давно увійшла до найважчої фази свого розвитку. Надії російської армії на бліцкриг були зірвані мужністю українських воїнів, але сьогодні йде зміна планів та прогнозів щодо подальшого перебігу бойових дій. Розрахунок на те, що протягом літнього контрнаступу армія РФ зазнає поразки, не виправдався з багатьох очевидних причин, головна з яких – відсутність достатньої кількості озброєнь та панування російської авіації на лінії зіткнення. Своєю чергою, посилення мобілізації в Україні пов’язане насамперед із формуванням достатніх резервів для майбутньої військової операції, від результату якої залежатиме весь перебіг цієї війни.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний сказав, що ситуація на фронті не є патовою. Про це повідомляє «РБК-Україна». Він також не став підтверджувати інформацію з публікації видання Welt про запланований на 2024 рік новий контрнаступ. «Це війна, я не можу казати, що я планую, що ми маємо робити. Інакше це буде шоу, а не війна, ціна якому – людські життя. Про це не можна казати в жодному разі», – зазначив Залужний.

Крім того, головнокомандувач не має наміру коментувати публікацію німецького Bild про плани Росії захопити до кінця 2026 року Харків, Дніпро та Запоріжжя. Російський диктатор Володимир Путін хоче затягнути війну проти України до 2026 року. Він розраховує на зниження підтримки України Заходом і готовий на імітацію мирних переговорів, щоб ввести світову спільноту в оману щодо своїх намірів. Про це повідомляє німецька газета Bild із посиланням на джерела у розвідці.

Політичні події, свідками яких ми стали в останній місяць цього року, чітко показують – західна коаліція зміцнює свої позиції і допомога Україні лише збільшуватиметься, а отже й перемога у цій війні буде за ЗСУ. При цьому західні аналітики впевнені, що Залужний планує новий контрнаступ у 2024 році. Про це пише німецьке видання Welt. Зокрема зауважують, що багато броньованої техніки, яку обіцяли надати партнери українському війську, ще не була використана. Частина техніки взагалі не доїхала. Мова йде й про танки Leopard 1.

Україна має великі плани

Про це свідчить і список озброєнь, який українське керівництво передало США. На думку німецького експерта з безпеки та політичного радника Ніко Ланге, ЗСУ намагаються перейти до мобільної війни, яка так і не реалізувалася під час літнього контрнаступу. Welt додав, що Залужний погодився на літній контрнаступ лише з політичних міркувань. За даними видання, головнокомандувач не бачив шансів на успіх без достатньої кількості авіаційної підтримки. Тому наступ з використанням техніки він замінив на штурми малими піхотними групами. «Україна, ймовірно, збирає ресурси для нового контрнаступу наступного року», – заявив Ланге.

Німецьке видання додає, що один з напрямків наступу міг стати плацдарм у Херсонській області. Раніше писали, що українське та американське військове командування шукають нову стратегію ведення війни з Росією, яку ЗСУ змогли б реалізувати на початку наступного року. Президент Володимир Зеленський обіцяв, що Україна продовжить контрнаступ і намагатиметься досягти результату на полі бою як наприкінці цього року, так і наступного року. Він також відповів, чи задоволений результатами літнього контрнаступу ЗСУ. Він також говорив, що ситуація на фронті не є патовою.

Надії на контрнаступ Збройних сил України не справдилися, але це не означає, що перемога не буде на боці України. Таку заяву в інтерв’ю ВВС зробив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов. «У травні кожен громадянин нашої країни хотів, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Надії були, але вони не справдилися. Те, що ми два роки захищаємо нашу країну – це вже велика перемога», – сказав Данілов. У ході контрнаступу Україна планувала повернутися території, окуповані Росією під час повномасштабного вторгнення, а також перерізати російські лінії постачання до Криму.

Данілов визнав, що плани були «надто оптимістичні». «Люди іноді роблять помилки. Не можна все життя бути відмінником», – сказав він. Нинішню ситуацію на лінії фронту він назвав «дуже складною». Секретар РНБО також зазначив, що старі підручники з війни, у тому числі натовські, треба відправити назад до архівів: «Такої війни, як у нашій країні, не було ні в XX, ні в XXI столітті. Можу точно сказати, що ми не зупинимось. Ми продовжимо боротьбу за нашу свободу та незалежність», – додав він.

Плани Кремля не реальні

Тим часом, у Кремлі вже розробляють новий середньостроковий план війни проти України. Так, до кінця 2024 року Росія хоче встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями та дійти до річки Оскол у Харківській області. У планах до кінця 2026 року – наступати далі на захід до Дніпра та захопити значну частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей, у тому числі міста Харків, Дніпро та Запоріжжя. При цьому на Херсонщині Росія хоче утримувати оборону по Дніпру, не наступаючи на Херсон чи Одесу.

Мета росіян – захопити протягом 36 місяців усі східні території лівіше за Дніпро, щоб зробити річку новою лінією фронту. При цьому Путін готовий щороку втрачати в Україні до 100 тисяч людей. Враховуючи те, що «друга армія світу» не може вже більше року взяти стерту з землі Мар’їнку, плани Путіна виглядають на сьогодні фантастикою.

The Washington Post проаналізувало наш контрнаступ

Росія навряд чи досягне стратегічного успіху в потенційному наступі на Україну цієї весни. Проблема у нестачі сил, обладнання та матеріально-технічного забезпечення. Про це повідомляє CNN із посиланням на неназваних західних офіційних осіб. За їхніми словами, ці проблеми можуть не стати перешкодою для Росії, щоб спробувати розпочати наступ, але її «можливість змінити хід конфлікту в даний момент обмежена».

Впевнений, що програти не може, Путін планує новий наступ до весни та готовий до великих втрат, пише Bloomberg. Він вважає, що переважаючі сили та готовність Росії прийняти найбільші з часів Другої світової війни втрати, дозволять перемогти. «Малоймовірно, щоб сотні тисяч мобілізованих резервістів були сформовані в згуртовані формування, здатні до великих наступальних, маневрених дій», – заперечують йому експерти. Крім того, на Заході сумніваються, що Росія використовуватиме територію Білорусі для початку наступу найближчими місяцями: «Ми бачимо російські війська у Білорусі. І не бачимо, щоб вони були розгорнуті на кордоні. Наразі вони не мають таких можливостей у галузі логістики, щоб загрожувати Києву».

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Hосія протягом наступних шести місяців готуватиметься до рішучих стратегічних дій, щоб повернути собі ініціативу на полі бою. З огляду на це секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готується до серйозної ескалації з боку Росії – можливо навіть у найближчі два-три тижні.

За даними керівника ГУР

А от керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що керівництво Росії поки що не має планів ведення війни проти України у 2024 році. За словами президента Володимира Зеленського, Росія розглядає сценарій заморозки війни в Україні, щоб відновити свій військовий потенціал до 2028 року та розпочати нову масовану атаку. При цьому Зеленський виключив можливість компромісів з Путіним, оскільки той не зацікавлений у припиненні війни.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам