НовиниРятувальники нагадали, що українцям загрожує штраф за підпал сухої...

Рятувальники нагадали, що українцям загрожує штраф за підпал сухої трави

-

Рятувальники нагадали, що українцям загрожує штраф за підпал сухої трави

В Україні за підпал сухої трави передбачений штраф, нагадала Державна служба з надзвичайних ситуацій  у своєму Telegram-каналі.

Рятувальники розповіли, що з початку року в Україні вже зафіксували 1152 пожежі, загальна площа яких становить 555 гектарів. Також представники ДСНС звернулися до українців із закликом не провокувати пожежі, зокрема підпалюючи суху траву.

«Нагадуємо, що підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу – від 3060 до 6120 гривень», — додали рятувальники.

Варто зауважити, що для посадових осіб штраф за підпал сухої трави більший. Він становить від 15 тисяч гривень до 21 тисячі гривень.

Чому палити суху траву заборонено?

Як правило, мешканці приватних будинків палять суху траву після зими, щоб підготувати землю до весняних польових робіт. Косити та вивозити сухостій важко і дорого, підпалами люди намагаються навести лад, зекономивши гроші та сили.

Але вже давно доведено науково – дим від сухої трави та листя містить в собі багато канцерогенів, які завдають непоправної шкоди здоров’ю людини. Коли горить сухостій, тільки верхня його частина отримує достатню кількість кисню, у той час, як нижня – тліє і димить, виділяючи токсичні речовини. Задумайтеся, тонна напівзотлілого листя виділяє близько 30 кілограмів небезпечних речовин.

І хоча законодавство України прямо забороняє спалювати сухостій, однак щоберезня у приватному секторі починається димове «шоу», яке супроводжується стійким гірким димом та пилом, котрий забивається в одяг та потрапляє в дихальні шляхи. А постійний контакт з димом – пряма дорога до хронічних захворювань.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам