НовиниУ МОЗ надали поради, як допомогти незрячим людям на...

У МОЗ надали поради, як допомогти незрячим людям на вулиці чи в укритті

-

У МОЗ надали поради, як допомогти незрячим людям на вулиці чи в укритті

В МОЗ нагадали, що вразливі категорії населення потребують особливої підтримки в умовах повномасштабної війни і закликали не соромитися надавати допомогу.

Зокрема, фахівці пояснили, як треба поводитися і яким чином пропонувати допомогу людям із вадами зору на вулиці чи в укритті.

Більшість людей з порушеннями зору (це близько 90% осіб) мають залишковий зір, тобто вони розрізняють колір й контури предметів, світло й тінь.

Незрячі запам’ятовують, куди кладуть свої речі, аби потім швидко їх знайти, кажуть в МОЗ. Тому важливо не переставляти речі, навіть з наміром допомогти. Якщо ж ненароком переставили щось в інше місце – повідомте про це.

Як допомоги людям з вадами зору

  • Доторкніться до плеча чи ліктя людини й запитайте: «Вам допомогти?».

Не варто хапати людину за руку і тягнути її кудись. Пам’ятайте, що вона має прийняти вашу допомогу. Якщо людина погодилась, аби ви допомогли, то попросіть її взяти вас під руку і йдіть на пів кроку попереду.

  • Під час розмови звертайтесь безпосередньо до людини та називайте її на ім’я.

Також розповідайте про те, що вас оточує та відбувається навколо. Можете назвати всіх присутніх у кімнаті. Якщо ви відходите, то повідомляйте про це.

  • Буває, що ваша допомога не потрібна.

Не ображайтесь, можливо цю ділянку шляху людина знає добре і супровід лише завадить їй орієнтуватися у просторі.

  • Коли супроводжуєте людину з порушеннями зору, описуйте перешкоду на шляху(увага, сходинки або зараз буде бордюр).
  • Якщо людина з порушенням зору опинилася у незнайомому місці, то опишіть його і обов’язково покажіть, де туалет, кухня та виходи назовні.

«Спілкуйтесь із людиною з порушеннями зору так, як ви спілкуєтесь із будь-якими іншими знайомими. Будьте доброзичливим та проявляйте повагу», – наголошують у МОЗ.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам