НовиниУ Раді хочуть створити систему заохочень для ЗСУ

У Раді хочуть створити систему заохочень для ЗСУ

-

У Раді хочуть створити систему заохочень для ЗСУ

Держава буде компенсувати українським військовим 50% першого платежу за іпотечний кредит. Також вони отримають сертифікат на 150 тис. грн на купівлю автомобіля.

Бійці Сил оборони будуть отримувати грошову винагороду за кожні 30 днів, які проведуть на лінії бойового зіткнення. Крім того, за знищену техніку ЗС РФ військові матимуть додаткові дні відпустки та додаткові виплати. Також плануються певні пільги в іпотеці та при купівлі авто. Яку систему заохочення пропонують у законопроєкті про посилення мобілізації розповів голова Комітету з нацбезпеки та оборони Олексій Завітневич на порталі партії «Слуга народу».

Нардеп пояснив, що парламентарі затвердили низку правок до законопроєкту №10449 про посилення мобілізації та військову службу. Серед іншого — розробили кілька видів заохочень для бійців. За деякі види активності на лінії фронту вони будуть отримувати гроші, за деякі — відпустку або пільги при отриманні позики на купівлю квартири та автомобіля.

Зі слів Завітневича, за знищення (або захоплення) військової техніки ЗС РФ бійці будуть отримувати наступну винагороду:

  • гроші — від 4 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО). У 2024 році ПМПО становить 3 028 грн, тобто винагорода — від 12 112 грн до 242 240 грн;
  • відпустка — сумарно не більше 15 днів на рік.

Винагорода виплачується за наступні види техніки: «БПЛА, броньована техніка, літаки, гелікоптери, артилерія і РСЗВ, автомобілі, спеціальна техніка, кораблі, ПЗРК та ЗРК, ракети», — перелічив нардеп.

Система заохочень бійця – деталі

Посадовець розповів про інші види заохочення, про які згадується у законопроєкті про мобілізацію:

  • кожні 30 днів на лінії бойового зіткнення або в тилу ворога — 70 тис. грн;
  • винагорода за особливості проходження служби — щомісяця усім військовим додатково по 10 тис. грн;
  • отримання іпотеки — право на компенсацію 50% першого внеску;
  • відстрочка з виплат відсотків за кредитами, невиконання зобов’язань — дозволяється не сплачувати пеню, штрафи;
  • купівля автомобіля — сертифікат на суму 150 тис. грн.

Зазначимо, у Верховній Раді з січня 2024 року працюють над правками законопроєкту про мобілізацію. Серед іншого, дійшли згоди щодо скасування строкової служби, — пояснили в Міноборони України.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам