НовиниУ Запоріжжі рідні просять перейменувати провулок на честь загиблого...

У Запоріжжі рідні просять перейменувати провулок на честь загиблого військового

-

У Запоріжжі рідні просять перейменувати провулок на честь загиблого військового

На сайті Запорізької міської ради з’явилася петиція про перейменування  провулка Невельського на честь полеглого воїна Олександра Жданенка. Відомо, що чоловік став на захист України, повернувшись із-за кордону. Служив у складі добровольчого чеченського батальйону імені Шейха Мансура, брав участь у звільненні Київської області, воював на Донецькому та Запорізькому напрямках.

Петицію про перейменування провулка Невельського, розташованого в Заводському районі Запоріжжя, на честь Олександра Жданенка, позивний «Ансар», створили його рідні. Як пише «Суспільне», український військовослужбовець жив неподалік цього провулку.

«Тут він вчився в 47 гімназії. Був дуже доброю людиною, багато займався спортом, допомагав Заводському району. І паркани фарбував, і все робив. Був чесною та справедливою людиною», — розповів батько загиблого військового.

Повномасштабна війна застала Ансара за кордоном. Проте, аби захистити Батьківщину, він повернувся в Україну. Воював у складі добровольчого чеченського батальйону імені Шейха Мансура.

«Він дуже пишався цими хлопцями. Вони, як ніхто знають, що таке, коли у твій будинок приходять ось такі агресори», — поділилася дружина військовослужбовця Євгенія Жданенко.

Загиблий брав участь у звільненні Київської області,  у бойових діях на Запорізькому та Донецькому напрямках. Він був піхотинцем, автоматником.

Внаслідок російського обстрілу, Олександр Жданенко загинув під Бахмутом 18 травня. У Ансара залишилося двоє неповнолітніх дітей, розповіла дружина загиблого. Нині жінка прагне увічнити про нього пам’ять:

«Зараз багато вулиць у Запоріжжі перейменовуються. Я вважаю, що він заслуговує. Це память, це історія для моїх дітей. Для мене це дуже важливо».

Станом на ранок 19 вересня петиція зібрала 384 голоси з 750 необхідних.

 

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам