НовиниУ Запоріжжі та ще дев'яти областях є потреба у...

У Запоріжжі та ще дев’яти областях є потреба у донорській крові

-

У Запоріжжі та ще дев’яти областях є потреба у донорській крові

Одразу десять обласних центрів мають потребу у донорській крові. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«По всій Україні стабільною лишається висока необхідність у донорській крові. Потреби динамічні і змінюються щодня залежно від обставин», — зазначили у відомстві.

Наразі у Вінницькій, Київській, Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській та Харківській областях потрібні всі групи крові. У Херсоні є потреба у 1-, 2-, 3-, 4+/- групах, у Запоріжжі – 1-, 2-, 3-, 4-, а в Житомирі не вистачає 4- .

Донором крові може стати здорова повнолітня людина, яка важить 50 і більше кілограмів. Основні протипоказання – це тяжкі хронічні захворювання, проблеми з серцево-судинною системою, тимчасове відсторонення на пів року можливе, якщо ви нещодавно перенесли оперативні втручання, травми або зробили татуювання.

Перед донацією категорично заборонено вживати алкоголь та палити, крім того, не можна приймати ліки протягом двох днів. В день здачі з собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам