НовиниУ Запоріжжі вулиці назвали на честь вбитих росіянами підлітків...

У Запоріжжі вулиці назвали на честь вбитих росіянами підлітків Тіграна Оганнісяна й Микити Ханганова

-

У Запоріжжі вулиці назвали на честь вбитих росіянами підлітків Тіграна Оганнісяна й Микити Ханганова

У Запоріжжі перейменують понад 100 вулиць, одну з яких назвуть на честь неповнолітніх партизанів Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, котрих вбили росіяни наприкінці червня 2023 року у Бердянську, пише «Суспільне».

Так, вулицю Лассаля у Заводському районі міста розділять на дві частини – одну перейменують на вулицю Тіграна Оганнісяна, а другу – на вулицю Микити Ханганова.

Загалом на останній сесії міськради депутати проголосували за перейменування понад 100 вулиць та провулків Запоріжжя.

Що відомо про вбивство підлітків?

Російські окупанти закидали 16-річним хлопцям обвинувачення у тероризмі. Зокрема, їм інкримінували те, що вони нібито повалили опору на залізничну колію, чим могли заблокувати залізничне сполучення з містом. За це підліткам загрожувало 20-річне ув’язнення.

До їхнього вбивства, 15 червня 2023 року, Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова з окупованого Бердянська і дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію.

Однак, у червні 2023 року хлопців застрелили. За версією окупаційного голови Запорізької області Володимира Рогова, парубки нібито «відкрили вогонь по набережній, де знаходилися цивільні». Зазначимо, що до цього окупанти пів року тиснули на підлітків. Тіграна Оганнісяна викрадали та утримували в місцевій поліції, катували.

Українські правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам