30 березня запорізькі зоозахисники випустили на волю близько 150 кажанів, врятованих впродовж зими.
Зимували кажани в Центрі реабілітації рукокрилих, що розташований у Харкові. Там їх перетримували та годували.
Науковий співробітник національного заповідника «Хортиця» Михайло Муленко в коментарі «Суспільному» розповів, відповідно до законодавства, ці тварини мають бути повернуті до природного середовища у період, а також за умов, коли їхньому життю нічого не загрожує.
«Я думаю, що тваринам у Запоріжжі, не у зоні бойових дій, нічого не загрожує. На Хортиці, через закритий доступ відвідування, тварини зараз почуваються набагато краще, ніж раніше», — запевнив Михайло Муленко.
За словами зоозахисниці Олесі Кулик, усі кажани були врятовані у Запоріжжі: «Потім їх окільцьовували, робили паспорти. Вони спали, їли, лікувались. І з часом всі наші кажани повертаються до нас. Випускаємо, бо вже потепліло, вже є комахи. Кажани несуть величезну користь для людей, взагалі для екосистеми. Літають над нами і рятують нас від величезної кількості шкідників».
Фахівчиня Центру реабілітації рукокрилих Анжеліка Бут зазначила, що у кажанів, які перебували на перетримці в їхньому центрі, є кільце з індивідуальним номерним знаком.
«Обов’язково фіксується звідки саме цей кажан приїхав, його стать, вік. Так ми орієнтуємося, де потім його випускати. Так сказати, повертаємо назад. Це кільце їм не шкодить, воно як кліпса», — поінформувала працівниця центру.
Кажани – це червонокнижні тварини, зауважила Олеся Кулик: «Усі кажани занесені до Червоної книги України. Тобто, кожна особина нам дуже важлива. Навіть, якщо кажанчик помирає, ми все одно передаємо його в центр для біологічних досліджень, це дуже важливо. На щастя, в нас на 90% зменшилась кількість людей, які жорстоко ставилися саме до кажанчиків».