НовиниУряд заборонив виселяти деяких переселенців із тимчасового житла

Уряд заборонив виселяти деяких переселенців із тимчасового житла

-

Уряд заборонив виселяти деяких переселенців із тимчасового житла

Кабінет міністрів України заборонив виселяти із житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які належать до вразливих категорій. Відповідна інформація з’явилася на сайті Кабміну.

29 березня Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, як зазначають в уряді, йдеться про надання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб додаткових гарантій, що їх не виселять примусово із тимчасового житла в період дії воєнного стану і протягом шести місяців після його припинення або скасування.

Так, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не поширюватиметься обмеження щодо терміну проживання, прописане в Законі України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Згадане обмеження передбачає, що тимчасове житло надається на шість місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної людини, водночас цей термін може бути продовжений «для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку».

Довідка. Ще у травні 2023 року Кабмін затвердив перелік ВПО, які належать до вразливих верств населення. Йдеться про:

  • людей з інвалідністю;
  • людей віком понад 60 років;
  • дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування;
  • батьків, які самостійно виховують дитину;
  • сім’ї військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях;
  • багатодітні й малозабезпечені сімʼї.
Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам