НовиниУ Запорізькій області створять реєстр компактного проживання переселенців

У Запорізькій області створять реєстр компактного проживання переселенців

-

У Запорізькій області створять реєстр компактного проживання переселенців

У Запорізькій ОВА створять реєстр місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Про це заявили під час наради з керівниками структурних підрозділів, а також головами РВА та військових адміністрацій населених пунктів Запорізької області, яка відбулася 18 вересня.

Кабінетом міністрів України прийнято постанову від 1 вересня 2023 року про «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», яка зобов’язує обласні військові адміністрації проводити моніторинги їхнього стану та координувати діяльність. Також постанова передбачає створення реєстру місць компактного проживання до 1 жовтня.

Крім того, у постанові зазначено, що всі внутрішньо переміщені особи мають заключити договір на проживання. Документ передбачає можливість розміщення ВПО на 6 місяців із правом пролонгації. Першочергове право на проживання в таких місцях мають багатодітні родини, особи з інвалідністю, літні люди та громадяни, які мають офіційне підтвердження про знищення житла.

Також зі звітом виступив керівник Пологівської РВА Артур Крупський. За його словами, наразі в Гуляйпільській громаді з 19 дітей залишилося 4. А з 44 маломобільних осіб, що проживають на території району, лише 18 дали згоду на виїзд. Він зазначив, що правоохоронці щоденно проводять з людьми інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо важливості евакуації.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам