НовиниУкраїна подала позови у СОТ проти Польщі, Словаччини та...

Україна подала позови у СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини: яка причина

-

Україна подала позови у СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини: яка причина

Україна подала до Світової організації торгівлі позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини, які заборонили імпорт української агропродукції. Про це у понеділок, 18 вересня, заявила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко, повідомила пресслужба відомства.

Як розповіла Свириденко, Україною було подано вимоги щодо проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ. Україна вважає їхні дії порушенням міжнародних зобов’язань. Вони є неприйнятними, оскільки торговельна політика має регулюватися на рівні Євросоюзу.

«Для нас принципово важливо довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго з’ясовувати стосунки в судах. Нам потрібна солідарність із ними та захист інтересів фермерів», — заявила Свириденко.

За її словами, такі кроки, а також тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною та сусідніми державами.

Глава Мінекономіки наголосила, що внаслідок односторонньої заборони на імпорт з боку Польщі, Словаччини та Угорщини вітчизняні експортери зазнали і продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати і неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Реакція Польщі

А от польська влада вважає, що заборона на імпорт української агропродукції є виправданою. Таку заяву зробив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер.

За його словами, Польща у будь-якому разі буде допомагати Україні у війні проти Росії. Адже поразка України буде також поразкою Польщі. Однак питання імпорту зерна не може бути аргументом в інших питаннях, додав він.

«Ми вважаємо, що наші дії щодо заборони імпорту українського зерна є виправданими. Ми не дозволимо порушити аграрний ринок Польщі. Ми не змінюємо своєї думки з цього приводу і будемо вживати заходів для захисту польських фермерів», — сказав польський речник.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам