НовиниБез імпорту палива: голова «Нафтогазу» розповів про підготовку до...

Без імпорту палива: голова «Нафтогазу» розповів про підготовку до наступної зими

-

Без імпорту палива: голова «Нафтогазу» розповів про підготовку до наступної зими

Україна має всі необхідні ресурси, щоб пройти опалювальний сезон 2023-2024 років без імпорту газу. Таку togaz.com/interviews/ukraine-will-become-the-power-bank-of-europe-interview-for-nv”>заяву зробив голова НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов виданню «NV.ua».

Чернишов розповів, що внутрішніх запасів газу цього року достатньо для забезпечення опалювального сезону без імпорту. За його словами, така можливість обумовлена планом видобутку 13,5 млрд кубометрів газу у 2023 році та очікуваннями від приватних видобувників. Водночас, враховуючи наявність воєнних ризиків, «Нафтогаз» приєднався до платформи спільних закупівель газу «Aggregate EU», щоб у випадку нестачі палива оперативно замовити необхідні обсяги.

«А взагалі Україна посідає друге місце в Європі за підтвердженими запасами газу. Ми маємо нарешті почати використовувати цей потенціал. І тут для України є дві ролі. Перша – це експорт нашого газу. Маємо амбіцію стати одним із головних постачальників енергії для континенту після війни. Друга роль – це зберігання газу в наших підземних сховищах газу. У нас вони найбільші в Європі – понад 31 млрд м3. Партнерам ми готові надати близько 10 млрд м3», — зазначив голова НАК «Нафтогаз».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам