НовиниЗапоріжці, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, можуть скористатися...

Запоріжці, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, можуть скористатися спеціальними умовами вступу на магістратуру — облдержадміністрація

-

Запоріжці, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, можуть скористатися спеціальними умовами вступу на магістратуру — облдержадміністрація

Мешканці тимчасово окупованих територій Запорізької області, які збираються вступати на магістратуру, можуть не складати іспити. Детально про нововведення розповіли в пресслужбі Запорізької обласної військової адміністрації.

Як пояснили в облдержадміністрації, насамперед зміни стосуються цьогорічних випускників бакалаврату, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, на території яких тривають активні бойові дії.

«Якщо вони планують вступати на магістратуру до того самого вишу на спеціальності, яким надається особлива підтримка, то можуть не складати єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) і єдиний вступний іспит (ЄВІ)», — кажуть у відомстві.

Такі зміни прописані в наказі «Про затвердження порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році», який набув чинності 19 червня.

Зверніть увагу, що таким правом можуть скористатися далеко не всі вступники з ТОТ, а лише ті, хто здобуває спеціальності в таких освітніх галузях: освіта; природничі науки; математика і статистика; механічна інженерія; електрична інженерія; хімічна інженерія та біоінженерія; електроніка; автоматизація та електронні комунікації; виробництво та технології; архітектура та будівництво; аграрні науки та продовольство; воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону; цивільна безпека; транспорт.

Якщо у навчальному закладі, де студент здобував ступінь бакалавра, немає магістерської програми за його спеціальністю, то він може подати документи до будь-якого переміщеного закладу вищої освіти в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, додають в адміністрції.

Олександра Ган

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам