НовиниУкраїнцям за кордоном знову почали видавати паспорти

Українцям за кордоном знову почали видавати паспорти

-

Українцям за кордоном знову почали видавати паспорти

Закордонні підрозділи ДП «Документ» відновили видачу паспортів громадянам України. Поки що у тестовому режимі, повідомили на сайті підприємства.

Першочергово документи видаватимуть соціально вразливим категоріям громадян, які отримають повторне повідомлення про готовність паспортів для видачі.

Щоб отримати документ, необхідно показати SMS-повідомлення, надіслане після 25 квітня, надати документ, що посвідчує особу заявника, зокрема е-паспорт у застосунку «Дія», пройти процедуру верифікації та перевірити персональні дані.

Що передувало?

З 23 квітня для українців призовного віку, які перебувають за кордоном, призупинили надання консульських послуг. Ймовірно, обмеження діятимуть до набрання чинності закону про мобілізацію (18 травня), після цього консульські послуги можна буде отримати, оновивши дані в ТЦК. Того ж дня державне підприємство «Документ» повідомило, що призупиняє видачу готових документів за кордоном через «технічні причини». Видачу залишили лише для дітей 12 років, оскільки їм не потрібна біометрична верифікація.

Народний депутат Федір Веніславський в коментарі інтернет-виданню «Бабель» заявив, що оновлення даних при наданні консульських послуг має на меті оцінити реальний мобілізаційний ресурс всередині країни. Тобто ТЦК знатиме, що ці люди за кордоном, їх не будуть шукати в Україні та витрачати на це відповідні ресурси. За словами Веніславського, депортувати з-за кордону нікого не будуть, бо таких механізмів просто не існує.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам