НовиниУкраїнець став керівником Марсіанської дослідницької станції в США

Українець став керівником Марсіанської дослідницької станції в США

-

Українець став керівником Марсіанської дослідницької станції в США

Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію, на якій проводять експерименти і дослідження, симулюючи перебування людини на поверхні Марса. Про це пише «Голос Америки».

Станція розташована у пустелі Сан-Рафаель, що в американському штаті Юта. Вона оточена численними долинами, каньйонами, ущелинами, височинами з глинистих сланців, вапняку та піску, які сформувались тут багато мільйонів років тому. Все це робить пустелю максимально подібною до Червоної планети.

Як зазначив Сергій Якимов у коментарі виданню «Голос Америки», на Марсіанській пустельній дослідницькій станції проводять геологічні та соціальні дослідження в умовах, максимально наближених до тих, що є на поверхні Марса.

«Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі близька до геології Марса наскільки це можливо», — розповів керівник станції.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами і фруктами з «марсіанської» теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах. Сергій також був учасником кількох таких експедицій. Чоловік зізнався, що мріє стати астронавтом і потрапити на Марс.

Сергій вивчав системи керування літальними апаратами в Київському політехнічному інституті. Вісім років тому він потрапив у сотню претендентів для майбутньої експедиції на Марс, яку організовувала компанія з Нідерландів «Mars One». Зрештою, вона збанкрутувала.

«Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна, звичайно, просто сидіти на дивані і казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів в космос я все ще не міг. І тут з’явилася можливість долучитися до цієї справи на станції», — зазначив Якимов.

Політ на Марс наразі далека перспектива, каже український інженер. Наступним етапом у своїй кар’єрі він бачить роботу в NASA – у Космічному центрі в Г’юстоні. Там готують астронавтів. Щоправда, для цього Сергієві спершу потрібно отримати громадянство США.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам