АналітикаУспішний наступ ЗСУ

Успішний наступ ЗСУ

-

Успішний наступ ЗСУ

Огляд ЗМІ Андрій Владов
Втрати путінської армії з початку вторгнення в Україну зросли до 60800 солдатів і офіцерів, а в техніці перевищили 15100 одиниць. Лише за добу, 3 жовтня, окупанти втратили 370 військових та понад 90 одиниць техніки, у тому числі понад 40 танків, понад два десятки броньованих машин та літак. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Ледве встиг російський диктатор Володимир Путін оголосити про анексію чотирьох окупованих областей України, як захоплені «території Росії» стали швидко «виходити» зі складу РФ. Мабуть, світовим рекордсменом стало місто Лиман на Донеччині, де вже
через 12 годин після виступу Путіна 30 вересня було піднято державний прапор України.

Яка сьогодні ситуація на фронтах російськоукраїнської війни і які наслідки може мати успішний наступ України для визволення анексованих Росією територій, ми спробували зрозуміти, проаналізувавши українські та російські джерела.

Харківщина – звільнення продовжується

Ще зовсім недавно до анексії територій Кремлем була запланована і захоплена частина Харківської області. Але внаслідок стрімкого та успішного наступу ЗСУ вся захоплена територія Харківщини була звужена до невеличкого клаптика за Оскільським водосховищем.

В результаті успішного контрнаступу 8 вересня була звільнена Балаклія, 10 вересня Куп`янськ та Ізюм. Взагалі в ході вересневого контрнаступу на Харківщині звільнили 388 населених пунктів або 8,5 тисяч квадратних кілометрів української території. З під окупації звільнили 150 тисяч людей. Навіть у Москві зрозуміли, що проведення «референдуму» на окупованому клаптику Харківщини буде виглядати повною пародію на політичні та воєнні реалії.

Але здавалося, що після такого великого успіху наші збройні сили будуть повинні зробити паузу перед новим наступом, а росіянам все ж вдасться закріпитися на такому природному рубежі для оборони як Оскільське водосховище. Але воїни ЗСУ вдало форсували водосховище та зробили нові плацдарми для остаточного звільнення Харківщини.

27 вересня було звільнено Піски-Радьківські у Борівській громаді, а 28 вересня найбільше селище Ківшарівку.

3 жовтня з`явилися поки ще не підтвердженні повідомлення про звільнення ЗСУ райцентру Борова. До виходу на адмінкордони Харківщини з Луганщиною залишилось декілька кілометрів.

Ключ до звільнення північного Донбасу 

Не менш вдало склався наступ ЗСУ на півночі Донецької області. Вдень 1 жовтня в ЗСУ підтвердили, що українські військові звільнили п’ять населених пунктів у районі Лимана Донецької області – Ямпіль, Новоселівка, Шандриголово, Дробишеве та Ставки.

Внаслідок цього п`ятитисячне угруповання російських військ попало в оточення. Вдень 2 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Лиман був повністю зачищений від російських військ. Тільки третині з оточених російських військ вдалося
уникнути знищення або полону. Також при панічному бігстві росіяни залишили багато військової техніки та боєприпасів.

Звільнення Лиману відкрило нашій армії великі можливості дня нового наступу вже в Луганській області.

Так військовий аналітик Констянтин Машовець вважає, що ЗСУ вже в найближчі тижні зможуть звільнити місто Сватове в Луганській області. «Сватове росіянам у найближчий перспективі не втримати… Додаткова БТГ зі складу 30-ї МСБР 2-ї ОВА може лише відтягнути момент його звільнення, але не зупинити. Головна дійова особа всього цього «свята» – 20-а ОВА ЗВО, зараз, грубо кажучи, розмазана, а особового складу
залишилось по 30-40% від штатної чисельності, і він раскинутий по дуже широкому фронту, від селища Піски на кордоні до самого Рубіжного. Навряд чи вона буде здатна утримати район Сватового (особливо в умовах наступу ЗСУ одразу на кількох дільницях). Тим більше, що ЗСУ форсували Оскіл і Дворічній, і якщо російське командування спробує відтягнути ці сили та ресурси на південний схід, у Сватовому, то вони явно будуть здатні відразу самі перейти в наступ», – вважає Машовець.

Звільнення Херсонщини

Також в останні дні ЗСУ активізували свій наступ на півдні країни — на правобережній частині Херсонської області. 2 жовтня президент Володимир Зеленський підтвердив звільнення селища Архангельське, а також села Миролюбівка у Бериславському районі. Але згідно з повідомленням з російських джерел здобутки ЗСУ на півдні ще кращi.

Українські солдати викладають фотографії із села Хрещенівка на Херсонщині, яке раніше знаходилося під контролем ЗС РФ. На цю мить відомо, що противник зосередив усі свої зусилля для прориву вздовж дороги маршрутом Дудчани – Берислав, з метою вийти до переправи на Новій Каховці та тим самим позбавити правобережне угруповання ЗС РФ постачання через неї», – пишуть у російських пабліках. Коли готувався цей матеріал, з’явилась інформація, що ЗСУ звільнили населений пунк Дудчани.

Велика допомога

Міністр оборони США Ллойд Остін, коментуючи дії бійців ЗСУ на фронті, заявив, що успішний результат є показником прогресу, який Україна досягла у війні з російськими військами. На його думку, українські військові правильно використовують як РСЗВ HIMARS для атак противника, так і інше обладнання. Також повідомлялося, що у Пентагоні буде створено нове командування для допомоги українським військовим.
Робиться це для координації оснащення та навчання військових у США.

Тим часом

Представник ГУР МО України Андрій Юсов повідомив, що повістки в РФ видали 100 тисячам мобілізованих, яких відправляють на найнебезпечніші ділянки фронту, і краще
здаватись у полон ЗС України. Сплеск звернень серед війскових РФ до ЗСУ про здачу в полон спостерігався після успішного контрнатсупу ЗСУ на Харківщині та після оголошення часткової мобілізації в РФ.

«Тоді почали телефонувати вже не просто солдати, які перебувають на території України в складi окупаційної армії, а й ті, яких або тільки-тільки мобілізували, і вони ще перебувають на території РФ, або їхні родичі, або навіть люди, які підозрюють, що можуть бути мобілізовані, і про всяк випадок уточнюють інформацію», – заявив він.

Також відомо, що у російських містах військкомати не справляються з навантаженням, тому мобілізованих розміщують у будинках без опалення, туалетів та медичної допомоги. Також вручаються повістки всім поспіль, щоб виконати норму щодо мобілізації. У російських містах недостатньо засобів для забезпечення мобілізованих
росіян. У них не вистачає спальних місць, їжі, форми та медичного обслуговування. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Наприклад, в Омську мобілізованих розмістили на території танкового інженерного інституту. Спочатку розраховували, що там розмістять 6000 росіян. Проте за фактом до 30 вересня там було вже 9000 осіб, а до 1 жовтня їхня кількість зросте ще на 2000. Керівництво інституту не може забезпечити весь особовий склад навіть мінімальними умовами проживання та харчуванням. Понад те, частинi мобілізованих навіть не видали військову форму, оскільки її не вистачило.

У Брянській та Курській областях мобілізовані самі закуповують військову форму та спорядження, тому власники військторгів підняли ціни на продукцію. Це викликає обурення та скарги серед росіян.

Розвідники зазначають, що у РФ готують нові підрозділи спецпризначення для придушення антимобілізаційних протестів. Загалом у ГУР зазначають, що мобілізація в РФ проходить хаотично.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам