НовиниВ Україні можуть скасувати відстрочку від мобілізації для студентів,...

В Україні можуть скасувати відстрочку від мобілізації для студентів, але не для всіх

-

В Україні можуть скасувати відстрочку від мобілізації для студентів, але не для всіх

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про скасування права на відстрочку від мобілізації для студентів, які здобувають другу/третю/четверту освіту. Про це в ефірі телемарафону заявив нардеп «Слуги народу» і представник президента у парламенті Федір Веніславський.

За його словами, близько 60 тисяч чоловіків використали навчання у вишах для ухилення від призову. Це підтверджують дані Міністерства освіти і науки, згідно з якими, у 2019-2021 роках серед здобувачів освіти було близько 40 тисяч осіб, які вступили після 25 років. Минулого року таких студентів стало 106 тисяч.

«Цьогоріч цифри також наближаються до 100 тисяч. Це означає, що 60 тисяч чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову», — заявив Веніславський.

Він додав, що деякі виші навмисно відкривали набір на контрактну форму навчання, даючи можливість потенційним призовникам з уже наявною освітою отримувати відстрочку від мобілізації. Дехто примудрявся вступати на нижчій освітній рівень, ніж мав (на професійно-технічну освіту при наявній вищій), та на іншу спеціальність, аби не йти до армії.

«Я запропонував, щоб люди, які навчаються у послідовних видах освіти, мали право на відстрочку. А ті, хто вступив на другу-третю-четверту вищу освіту після 30 років правом на відстрочку скористатися не могли», — підкреслив народний депутат.

Крім того, зазначив Веніславський, після ухвалення законопроєкту його дія пошириться і на чоловіків, які скористалися навчанням для ухилення від мобілізації у 2022 році.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам