НовиниВ Україні можуть збільшити штрафи за прослуховування російської музики...

В Україні можуть збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях

-

В Україні можуть збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується суттєво збільшити штрафи за прослуховування російської музики в громадських місцях.

Зараз громадянам, які слухають російські пісні в парках, закладах харчування та інших громадських місцях, загрожує штраф у розмірі 70 гривень. Автори законопроєкту вважають таке покарання недостатньо серйозним, а тому пропонують збільшити штраф до 5100-25500 гривень.

Ба більше, у тексті законопроєкту говориться, що саме керівники закладів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг будуть відповідальні за те, щоб у їхніх закладах не звучала російська музика. Штрафи у разі порушення накладатимуться на них. Тобто, якщо в магазині грала російська музика – «заплатить» за це власник.

Також у пояснювальній записці ініціатори законопроєкту розповіли про конфлікт, який стався влітку 2023 року в Київській області. Тоді відвідувачка закладу зробила зауваження через те, що в караоке використовували російську музику. В результаті жінку виштовхали з приміщення. Коли на місце події прибули правоохоронці, то було складено адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 гривень. Це не є адекватним покаранням, зазначають посадовці.

За словами депутатів, посилення відповідальності необхідне для ефективної боротьби з поширенням російської культури в Україні.

«Прийняття цього законопроєкту сприятиме більш сумлінному виконанню вимог законодавства у сфері стимулювання розвитку національного музичного продукту, мінімізує ризики російської ворожої пропаганди засобами музики на території України, позитивно вплине на зменшення доходів осіб, які створюють загрозу національній безпеці та підтримують політику і дії держави-агресора, сприятиме консолідації українського суспільства», — сказано в документі.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам