НовиниВ Україні побудують до 20 атомних енергоблоків

В Україні побудують до 20 атомних енергоблоків

-

В Україні побудують до 20 атомних енергоблоків

«Енергоатом» уклав угоду з американською компанією «Holtec International» для будівництва 20 енергоблоків SMR-160. Це відбулося у пятницю, 21 квітня, зазначають у пресслужбі «Енергоатома».

Угоду щодо будівництва малих модульних реакторів уклали президент «Енергоатома» Петро Котін та президент «Holtec International» Кріс Сінгх. Також під час підписання угоди був присутній міністр енергетики України Герман Галущенко. Будівництво нових енергоблоків дозволить зміцнити енергоситуацію в Україні та замінити електростанції, які постраждали від російських обстрілів.

«Україна має значний кадровий потенціал для розвитку провідних атомних технологій і докладатиме максимум зусиль, зокрема у співпраці з американськими партнерами, для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі», — заявив Галущенко.

Компанії домовилися про будівництво 20 реакторів SMR-160, які мають підвищений рівень безпеки. Перший пілотний проєкт із запуском реактора та підключення його до енергомережі планують представити у березні 2029 року.

«SMR-160 – це легководний реактор потужністю 160 МВт, який використовує як паливо низькозбагачений уран і має гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню», — пояснили у пресслужбі «Енергоатома».

Зазначимо, українська та американська компанії співпрацюють вже 20 років. Зокрема, саме «Holtec International» виступила підрядником для будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке ввели в експлуатацію у квітні 2022 року.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам